Bugün; 27 Şubat 2024, Salı
Mısır'daki şehitler için cenaze namazı ve dua
Tarih : 2013.07.10  10:59:16
Mısır'da namaz kılan insanlar üzerine ateş açan Mısır ordusuna tepkiler devam ediyor. Mısır'da namaz kılarken şehit edilen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Konya'da Mısır'da yapılan katliamda ölenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. İnsani Hak ve Hürriyetler İnsani Yardım Vakfı (İHH), Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) tarafından, ikindi namazı sonrasında Kapu Camii'nde, Mısır'da şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrasında da, hayatını kaybedenler ve darbeye karşı mücadele verenler için dua edildi.

Toplanan kalabalığa hitap eden İlahiyatçı-Eğitimci Ramazan Sönmez, Mısır'da darbeciler tarafından katledilenlerin şehit olduklarını söyledi. Sönmez, Kahire'nin bir bölümü dışında bütün Mısır'ın İslami bir yönetim istediğini, yalnızca Kahire'nin bir bölümünün laiklik adı altında bu darbeleri yaptığını belirtti. Ramazan Sönmez, Mısır'da şehit olan 53 kişiye ettiği dualar ile sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra konuşan İlahiyatçı-Eğitimci Ali Küçük Hoca'da, “Rabbimiz İnşaallan bütün Müslüman kardeşlerimize aydınlık günleri gösterecektir. Şu anda mübarek Ramazan ayında birçok ülkede Müslüman kardeşlerimiz direniş ve mücadele içindeler. Biz inanıyoruz ki, Allah'ın yardımı ile Müslümanlar yakın zamanda kazanacaktır. Bunun örneklerini Suriye'de, Mısır'da, Tunus'ta, Yemen'de, Irak'ta da göreceğiz İnşaallah” dedi. Küçük, “Mısır halkına şükran borçluyuz. Çünkü onlar onuru ve izzeti, ancak ve ancak hangi bedelle olursa olsun, Allah'ın yanında aramak gerektiğini bize ve tüm dünyaya öğrettiler" diye konuştu. Küçük, mübarek Ramazan ayında tüm Konya halkından Mısır'daki Müslümanlar için yardım ve dua istedi. Yapılan konuşmalar sonrasında Mısır'da şehit edilenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Namaz sonrasında Ali Küçük Hoca, başta Mısır'daki Müslümanlar olmak üzere tüm İslam alemi için dua etti. Yapılan duaya alanda bulunan yüzlerce insan gözyaşları içinde amin dedi.

Bu haber toplam 5438 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
DÜNYA

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi