Bugün; 14 Haziran 2024, Cuma
KAZANAN MİLLET, KAYBEDEN YOK
Tarih : 2015.11.02  10:00:36
1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıkan Ak Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu önemli mesajlar verdi.
Seçim sonuçlarını Konya'da takip eden Başbakan Davutoğlu, Ankara'ya hareket ederken ikinci durağı Konya Mevlana Meydanı'nda vatandaşlara seslendi, sevgi mesajları verdi.

Davutoğlu, Konya'da evinden ayrılırken yaptığı konuşmanın ardından Mevlana Meydanı'nda kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Davutoğlu, yarından itibaren komşularıyla daha çok konuşmasını, selamlaşmasını ve kucaklaşması gerektiği vurgusunu yaptı tahriklere kanmamaları konusunda uyardı.

İşte Davutoğlu'nun yaptığı açıklamalar;

Başbakan Davutoğlu Konya Meydanı'nda yaptığı konuşmada 'Bu millet tertemiz bir millettir Konya tertemiz bir şehirdir. Biz bu tertemiz tarlaya ancak sevgi tohumu ekeriz. Bu coşku bu heyecan bize büyük bir güç veriyor Allah sizden razı olsun. Saatlerdir burada soğukta bekliyorsunuz. Ama biz nihai neticeyi almadan huzurunuza çıkmak istemedik. Biz erken sevinenlerden değil son anda hayır dileyenlerdeniz. Şu anda onbinlerce kardeşimiz de Ankara da bekliyor. onun için buradan 3 mesaj veriyorum.

BU SEÇİMDE KAYBEDEN YOK KAZANAN MİLLET OLMUŞTUR

Türkiye arkamızdaysa her zaman dimdik ve vakur olacağız. Siyasi mesajlarımı inşallah Ankara'da yineleyeceğim. Dava arkadaşlarıma, kardeşlerime Ak Parti'ye oy veren seçmenlerime sesleniyorum. AK Parti seçmeni her zaman vakurdur, sakindir, kararlıdır. Bugün her zamankinden daha fazla komşularınızla selamlaşacak, kardeşinizle kucaklaşacıksınız. Hiç bir tahrike kapılmayacaksınız. Bugün milletimiz, Konyalılar mührü oy pusulasına vurdular bütün dünya dinliyor. Biz 'Allah'tan başka muzaffer olan yoktur, zafer ancak ona ve onun nasip ettiği millete aittir.' Bizde dur durak yoktur. AK Parti kadroları her zamankinden daha vakur şekilde yollarına devam edecek. Sevginizi 78 milyona gösteriniz. Belki bugün AK Parti'ye oy vermemiş olan değerli seçmenlerime sesleniyorum. Bugün yenilen yoktur, kazanan vardır. O da milletimizdir, cumhuriyetimizdir, demokrasimizdir. Biz herkese, herkesin gönlüne girmeye geliyoruz. Biz herkese kalbimizi açmaya geliyoruz.

ALLAH BİZİ UTANDIRMASIN

Her zaman yanımızda oldunuz, her zaman beraber olduk her zaman bizi kucakladınız. Tek duam var Allah utandırmasın, Allah utandırmasın, Allah utandırmasın. Demokrasi zaferimiz mübarek olsun Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin Allah 78 milyonun huzuru için çalışacak kudreti bize nasip eylesin. Ankara'da yine böyle yüzbinlerce vatandaşımız bizi bekliyor. Şimdilik sizleri Allah'a emanet ediyorum. Ama her zaman gönlünüzde olduğumuzu biliyoruz. Allah sizlerin gönlünden bizlerin yerini eksik etmesin Allah'a emanet olun.

BALKON KONUŞMASI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde 'balkon konuşması' yaptı. Davutoğlu AK Parti'nin destan yazdığını ve seçimlerde birinci parti olduğunu vurguladı. Davutoğlu, 'Diğer partilere mesajımız şudur. Küçük hesaplarla zafer üretmeye kalkmasınlar.' dedi. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Kökleri tarihinin derinliğinden beslenen, dağları istikbale uzanan kutlu yürüyüşümüzün değerli dava arkadaşları. Ak Parti’nin değerli mensupları hepinize selam olsun. Bu seçim gecenize 81 vilayeti dolaşmış olarak geliyorum. Size Ağrı'dan Ilgaz'dan Uludağ'dan selamlar getirdik. Selam olsun ülkemizin her köşesine, her ırmağına, her dağına, her ovasına. Bu balkondan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Onlara da selam olsun. Allah onlardan, onların iradelerinden razı olsun. Bu balkonu bir demokrasi makamı yapan cumhurbaşkanımıza da selam olsun.

"EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜMÜZ MİLLETİMİZE"

Aziz dava arkadaşlarım, sizin bu coşkunuz dahi tam bir demokrasi şölenidir. Bu şöleni bize yaşatan teşkilatımıza selam olsun. İşte bir demokrasi şöleninin akşamında, güzel bir günün akşamında hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. En büyük teşekkür milletimizedir. Aziz milletimizi bu seçim gününde tebrik ediyorum. Sandığa gidip oy kullanan, irade beyan eden her aziz vatandaşımıza selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. AK Parti hareketi 13 yıldır tek bir şeyin davasını verdi, o da milli irade, milli irade ve milli irade. Her türlü engelle karşılaştık. Kurucu genel başkanımız yasaklı ilan edildi, 2007'de e-muhtıra vermeye kalktılar. AK Parti kadrolarına selam olsun. Partimizi kapatmaya çalıştılar. Ama biz hep milli irade dedik.

"BİRİNCİ PARTİ AK PARTİ'DİR"

Kimsenin şundan şüphesi olmamalıdır. 13 yıldır büyük sınavlardan geçtik, hiçbir zaman eğilmedik, hiçbir zaman eğilmeyeceğiz. Biz milletten geldik, kaderimiz milletin kaderidir. İkinci teşekkürüm Ak Parti teşkilatlarına. Bir ahlak abidesidir Ak Parti hareketi. Nice çetin yolculuklardan zaferle çıktık. Şimdi de hamdolsun 11. Seçimin de birinci AK Parti’dir.

"AK PARTİ BİR KEZ DAHA DESTAN YAZMIŞTIR"

Ya Allah diyoruz. Bu gece tekrar bismillah diyoruz. Hamdolsun büyük başarılara imza attık, daha büyük başarılar bizi bekliyor. Bir an durmayacağız, bir an bile milletten ayrı düşmeyeceğiz. Nefesi kesilir mi diye bekleyenler bilsin ki bizim için dönemler değil asırlar önemlidir. Bu seçim kampanyasından 81 vilayette vatandaşlarıyla buluşan AK Partidir. Her bir AK Parti teşkilatı üyesini alnından öpüyorum. Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır. Coşkulu mitingler, coşkulu mesajlar için teşekkür ediyorum. Kutlu yürüyüşümüz bir an bile sekteye vurmadan devam edecektir inşallah.

Bu seçim öncesinde bir çok seçim şaibesi yaratanlar. Bu demokrasi tecrübesiyle Türkiye kendini ispatladı mı? Neticeyi önceden şekillendirmek adına şaibe söylentileri çıkaranlar şu an utanç duymalılar. Hiçbir şaibe seçime gölge düşmeyecektir. 4. teşekkürüm yurtdışına. Her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz. Aziz dava arkadaşlarım gelelim vereceğimiz temel mesajlara.

Herkesin bilmesi gerekir ki AK Parti bu seçimin galibi ve birincisidir. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. 76 ilde vekil çıkardık. 6 bölgede birinci olan parti AK Partidir. Özellikle diğer parti temsilcilerin ne diyeceklerini bekleyerek buraya çıktım. 74 ilde vekil çıkarmıyor. Büyük zafer çıkardığı iddia edilen parti ilde vekil çıkaramıyor. Herkes kendi muhasebesini yapmalı. Türkiye’nin omurgası AK partidir.

Buradan mesaj olması nedeniyle herkese sesleniyorum. Bu siyasi tablodan istikrarımıza zarar gelmemesi için her türlü tedbiri alacağız. AK Parti olarak milletin refahı için nöbette olduk, olmaya devam edeceğiz. Milletimiz rahat olmalıdır. 12-13 yılın sınavlarından geçmiş kadrolarımız bu ülkeye zara verilmesine asla izin verilmeyecektir. Herhangi bir çevre kriz senaryolarına yatırım yapmaya kalkarlarsa bilsin ki AK Partinin kadroları dimdik ayaktadır, ayakta olacaktır. Kendi değerlendirmemizi yapacağız ama bu değerlendirmeyle birlikte atılması gereken adımları, atılması gereken zamanda atacağız milletimizin huzuru için milletin omurgası AK Parti görev başındadır, olacaktır da.

Yarın yeni bir güne yeni bir dava aşkıyla ya Allah bismillah diyerek başlayacaksınız dava arkadaşlarım. Ak parti üzerinden hesap yapılmasına izin vermeyeceksiniz. Sizler bu milletin omurgasısınız. 81 vilayeti gezerken nasıl bir aşkla hareket etiğiniz gördüm. Bütün teşkilatlarıma sesleniyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyor, tebrik ediyorum. Siz her yerde dimdik durdu, al bayrağı her yerde dalgalandırdınız. Şimdi teşkilatlarımızın her bir ferdi yarından itibaren yeni bir yol aşkıyla bu kutlu yürüyüş devam edecek. Bütün teşkilatlarımızı barış içinde bu çalışmaları yapmaya davet ediyorum. Yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bize oy vermiş olsun olmasın bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Bu seçimlerden alınması gereken mesajları hep birlikte değerlendireceğiz ve yolumuza devam edeceğiz.


"DİĞER PARTİLERE MESAJIMIZ ŞUDUR"

Bu seçim zorlu bir süreçten geçen bir seçim oldu. Paralel yapılar AK Partiyi zaafa düşürmek istediler. Her ne surette olursa olsun aynı şeyi söylüyoruz. Bu seçim sonuçlarıyla Hayırlar feth ola, şerler defola. Birliğimiz, beraberliğimizi daim etsin. Buradan diğer partilere mesajımız şudur. Küçük hesaplarla zafer üretmeye kalkmasınlar. Kendi değerlendirmemizi yapacağız. Yeni bir sivil anayasası yapma konusunda bütün partilere tekrar çağrı yapıyoruz. Her partinin şiddetle, terörle arasına mesafe koyması gerekir. Her türlü fikre açığız ama bir fikre kapalıyız. Darbe anlayışına kapalıyız. Hiçbir çevre Türkiye’nin kaderini belirlemeye kalkamayacak. Ak parti 12 yıldır bütün bunları icraatıyla ortaya koydu. AK Parti millet için en doğru olanı yapmaya kararlıdır.

Bir mesajım da gönül coğrafyasına. AK Parti var oldukça sizin meseleniz bizim meselemizdir. Karşımızda geniş bir cephe oluşturmuş olabilirler ama adalet demeye devam edeceğiz. Hak davasını yüceltmeye devam edeceğiz. Bu gece vakti böyle coşkuyla sizlerle beraber olmamız gelecekle ilgili olan kararlığımızı pekiştirdi. Milli iradeyi hep birlikte gerçekleştirmeye var mısınız? Adalet, irfan davasını kararlılıkla devam ettirmeye var mısınız?

Yarın yeni Türkiye için yeni bir yolda yürümeye başlayacağız. İnsan onurunu korumaya, her ülkeye bereket getirmeye. Yeni Türkiye’yi inşa etmek için çalışmaya millet önünde söz veririz. Söz mü Ankara, söz mü Türkiye? Allah sözümüzü tutmayı nasip etsin. Devletimize, milletimize zeval vermesin. Gelecek on yılların mührünü vursun. Allah yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun.
Bu haber toplam 15383 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
SİYASET

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi