Bugün; 22 Haziran 2018, Cuma
“Kur’an hayatımızda olmalı”
Tarih : 2016.07.14  14:52:39
Kur’an ve namazın önemine değinen Tefsir Uzmanı Muammer Koşdaş Hoca, “Müslümanlar olarak hayatımızın mihenk taşı olan Kur’an’ı hergün okumalıyız” dedi.

 

  • Konya Aydınlar Ocağı’nda Kur’an ve namazın önemine değinen Tefsir Uzmanı Muammer Koşdaş Hoca, “Müslümanlar olarak hayatımızın mihenk taşı olan Kur’an’ı hergün okumalı ve namazlarımızı da dosdoğru kılmalıyız” dedi.

Konya Aydınlar Ocağı’nın Tefsir Sohbetleri’nde, “örümcek” anlamına gelen Ankebût Sûresini kaldığı 40.âyetten itibaren yorumlayan Tefsir ve Hadis Uzmanı Muammer Koşdaş Hoca, “Kur’an-ı Kerim hayatımızda olmalı” dedi.

Elçiler vasıtasıyla bildirilen Allah’ın emirlerine uymayan kavimlerin başlarına nelerin geldiğiyle ilgili kırkıncı âyette yer alan ilâhî ikâzları mealen tekrarlayan Muammer Koşdaş Hoca, Lût kavminin taş yağmuruna tutulduğunu, Hz. Şuayb ile Hz. Salih’in kavminin korkunç bir çığlıkla helak edildiğini ve Firavun’un kavminin de suda boğulduğunu hatırlattı.

Konya İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen sohbette, Allah’tan başka kendilerine velîler edinenlerin durumunun kendisine ağdan bir ev edinen örümceğe benzetildiğini ifade eden Koşdaş Hoca, zengin olup güçlendiğini zannedenlerin, heva ve heveslerine uyarak zulüm edenlerin örümcek ağı gibi kolayca ve çabucak yok olup gittiklerini dile getirdi. Kur’an’da verilen misaller, haberler ile anlatılan hikâyelerin, inasanların ibret almaları için getirildiğini kaydeden Koşdaş Hoca, 45. âyeti “Resulüm! Kitab’dan sana vahyedileni oku ve namazını da dosdoğru/gereğine uygun olarak kıl. Çünkü namaz hayasızlıktan, fuhşiyattan ve her türlü kötülükten alıkoyar. Namaz ibadetlerin en büyüğüdür” şeklinde mealen okuyarak inanan ve iman edenlerin önce kendilerini, sonra ailesini cehennem ateşinden korumaları gerektiğini hatırlattı. Koşdaş Hoca, “Müslümanlar olarak önce kendimizi ve sonra ailemizi her türlü kötülükten korumalıyız. Allah’tan daha fazla zekat vermek için zenginlik istemeliyiz. Hergün Kur’ân-ı Kerîm’den mutlaka en azından 2-3 sayfa okumalıyız. İnsanı fuhşiyattan ve her türlü hayasızlıktan koruyan namazlarımızı kılma ve çocuklarımıza ısrarla kıldırma konusunda gevşek davranmamalıyız. Bilinmeli ki insanın temizlenmesi ve ruhen arınması ancak namazla olur. Amellerin en büyüğü ise namaz ile yapılan ameldir. Allah yaptığımız ger şeyi en iyi bilendir. İnsanımızın ve insanlığın rehberi ve yol göstericisi olan Kur’an mutlaka ama mutlaka hayatımızda olmalı ve bizi çepeçevre kuşatmalı” dedi.

Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
KÜLTÜR-SANAT

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi