Bugün; 26 Nisan 2019, Cuma
Millet Tek Yürek Oldu Meydanlarda Gücünü Gösterdi
Tarih : 2016.07.29  21:39:27
Millet iradesine yapılan darbe girişine karşı Mevlana Meydanı’nda devam eden Milli İrade nöbetinin 14. gününde on binlerce Konyalı birlik coşkusunu sürdürdü.

Darbe girişiminin ilk anından itibaren meydanlarda olan Konyalılar, Milli İrade nöbetinin on dördüncü gününde de Mevlana Meydanı’nı doldurdu.

Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk ve tekerlekli sandalyeleri ile gelen vatandaşlara demokrasi nöbetini bırakmadıkları için teşekkür ederek, milletin tek yürek meydanlarda gücünü gösterdiğini vurgulayan konuşmacılar, Türk milletinin 15 Temmuz’da ihanete uğradığını, hainlerin Türkiye Cumhuriyeti’ne, hükümete, Cumhurbaşkanımıza, aziz Türk milletine kast ettiğini ifade ettiler.

Milletin uyandığını, ayağa kalktığını belirten konuşmacılar, “Milletimiz hep birlikte tek bir yürek oldu ve bundan sonra asla böyle bir kalkışmaya, böyle bir ihanete muhatap olmayacağını haykırdı. Sadece Konya’da değil, 81 vilayetimizde milletimiz ayağa kalktı, meydanlardan seslendi. Bu ne güzel sesleniştir. Tam 14 gündür kadınımız, gencimiz, yaşlımız, çocuklarımız, büyüklerimiz burada insanlık nöbetindeler. İnancımız, davamız için koşamıyorsak yürüyeceğiz. Yürüyemiyorsak gerekirse sürünerek mücadele edeceğiz. Sizler onu gösterdiniz. Burada genç arkadaşlarımız, tekerlekli sandalyelerdeki kardeşlerimiz, 94 yaşındaki ninelerimiz ses verdiler. Cenab-ı Hak hepinizden razı olsun” dedi.

MİLLET OYUNLARI BOZDU

28 Şubat sürecini hatırlatarak, milletin bir takım oyunları hep birlikte bozduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, şunları söyledi: “O zaman demokrasiye, halkımıza balans ayarı yaptıklarından bahsettiler. 15 Temmuz ihaneti ile birlikte halkımız Cumhurbaşkanından sokaktaki insanımıza, kadınlarımızdan gençlerimize, hainlere öyle bir balans ayarı yaptı ki, bunu bir daha hainler, katiller, ihanet edenler asla unutamayacaklar. Milletimizi kolay lokma zannedenler, hamdolsun yanıldılar ve kursaklarında kaldı. Bu coğrafya ecdadımızın, şehitlerimizin kanıyla sulanarak bize emanet edildi. Bizler de bugünün insanları olarak ecdadımızdan aldığımız bu kutsal mirası, bu mukaddes toprakları inşallah bizden sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmeye kararlıyız” diye konuştu.

Mevlana Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetine katılan sanatçı Uğur Işılak da söylediği şarkılarla on binlerin coşkusunu artırdı.

15 Temmuz’un tarihe altın harflerle yazılacağını ifade eden Işılak, “Millet dimdik ayakta, hala meydanlarda. 246 şehidimizin hüznünü paylaşmak ve 15 Temmuz zafer heyecanını ve sevincini paylaşmak için. Yani ilk defa meydanlarda hem hüznü, hem sevinci paylaşmak için on binler, yüz binler bir araya geldi” dedi.

Milli İrade nöbetinin 14. gününde Mevlana meydanında halka seslenen Genel Yayın Yönetmenimiz Salih Sedat Ersöz, konuşmasına İstiklal Marşının tamamını okuyarak başladı. Konuşmasında 1991 yılından itibaren, Fethullah Gülen denen baş hainin yaptığı İsrail ve ABD yanlısı konuşmalarını aktaran Ersöz, Gülen'in 28 Şubat'taki darbecilerle beraber milletin iradesine karşı savaş açtığını hatırlattı ve daha sonra dinler arası diyalog toplantılarının amacını açıkladı.

15 Temmuz'un bir ayrışma günü olduğunu belirten Salih Sedat Ersöz, bu tarihten sonra hâlâ bunlara sevgi duyan varsa hepsi vatan hainidir dedi. Ersöz konuşmasına Sakarya şiirini okuyarak son verdi.

Salih Sedat Ersöz'ün konuşmasını aşağıdaki linke girerek dinleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=eihtXEXpOy4

shemale travesti travesti istanbul travesti.marjinalistanbul.com

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi