Bugün; 20 Eylül 2018, Perşembe
Altay, Konyalı yazarlara değer veriyor
Tarih : 2017.03.30  09:22:22
Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi üyeleri Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’la bir araya geldi.

 

Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi üyeleri Selçuklu Belediyesi Ortaokulu Kütüphanesi’nde Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile bir araya geldi. Kültürel yayınlar, kütüphane hizmetleri ve yapılabilecek projelerin değerlendirildiği programa İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın yanı sıra okul idarecileri ve Türkiye Yazarlar Birliği üyesi yazarlar katıldı.

Güzel Bir Gelecek Bizleri Bekliyor

Selçuklu Belediyesi ve Konyalı yazarlar buluşmasının üç yıldır kesintisiz devam ettiğini ve geleneksel hale geldiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Türkiye Yazarlar Birliği Konya şubesine böyle bir organizasyona vesile oldukları ve katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Konya’mızın yazarlarına kıymet vermek bizim için aslında bir vefa borcu. İyi ki varsınız bir şeyler üretiyorsunuz. O üretilenleri de bizlerde okullarımızda çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Yine İl Milli Eğitim Müdürümüze,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve müdür yardımcısı arkadaşlarımıza da özellikle teşekkür ediyoruz. Onlar da her türlü faydalı işin yanındalar ve bizlerden daha çok gayret ediyorlar, talepte bulunuyorlar. Her türlü organizasyonda onların varlığını yanımızda hissediyoruz. Bu birliktelikte Selçuklu'ya hizmet olarak dönüşüyor. İnşallah güzel bir gelecek bizleri bekliyor” dedi

Selçuklu’da Kütüphane Sayısı İki Katına Çıkacak

Selçuklu Belediyesi'nin 29 Kütüphane’de 262 bin kitap ve 76 bin üyesi olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Şu anda kütüphane ve kitap sayısı açısından Türkiye'nin en önde ilçesiyiz. İnşallah hedef 100 binleri geçen üye sayısına ulaşmak. Yarın 7’i kütüphane daha açıyoruz ve yılsonu itibariyle 50’den fazla kütüphaneye sahip bir ilçe olacağız. Kütüphane ve kitap sayımızı neredeyse iki katına çıkartıyoruz. Böylece aradaki farkı daha çok açmış olacağız. Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu konuda çok büyük destekleri var.  Onlara da teşekkür ediyoruz. Fiziki mekanlar okullarda okul idareleri tarafından organize ediliyor. Artık kütüphanelerde bodrum katlarında, havasız, ışıksız yerlerde değil, çok ferah ve çocukların hemen ulaşabileceği mekanlar haline geldi. Kitap niteliği ve teşrifi açısından da örnek kütüphaneler oluşturuyoruz. İnşallah gelecek nesiller daha çok okuyan ve daha çok üreten nesiller olacak.  Bu konuda herkesin desteğine ihtiyaç var.  Özellikle okul idarecilerimizin ve öğretmenlerin bu konuyu sahiplenmesi gerekiyor. İnşallah gelecek nesiller için bir kapı açılıyor” dedi.

Geleceğe Umutla Bakıyoruz

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay teşekkür ederek konuşmasına başlayan Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Prof. Dr. Hayri Erten,“ Gençlerimizi okumaya davet etmek ve kitaba kolay bir şekilde ulaşır hale getirmek çok önemli bir şey. Selçuklu Belediyemiz tarafından  hizmete sunulan 29 kütüphaneden  faydalanan gençlerimiz geleceğe umutla bakmamıza  vesile oluyorlar. Buna katkı verdikleri için Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de Konyalı yazarları okullara davet etmek suretiyle etkinliklerinde yer verdiler. Onlara da katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve gelecek yıllara daha da ümitle bakmayı ümit ediyorum” dedi.

Bilgilerin kaynağından öğrenilmesini sağlamak amacıyla mutlaka her okulumuzda çocuklarımızın vizyonuna, dünyasına hitap eden sevecen kütüphanelerin olmasını arzu ediyoruz diyen İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy,“ Çocuklarımızın sürekli girip çıkabilecekleri ve aileleriyle birlikte kitap okuyabilecekleri ortamlar oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda hem fiziki yapılarımızın oluşmasında  hem de kütüphanelerimizin içerisine siz değerli yazarlarımızın eserlerini buluşturmak suretiyle bizlere destek veren Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah çocuklarımız bizlerden daha çok okuyacaklar ve kendilerini geliştirerek geleceğin Türkiye'sine daha güzel hizmetler sunacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından Selçuklu Belediyesi Ortaokuluna kazandırılan çok amaçlı salon protokol üyeleri tarafından hizmete açıldı. Programın ardından yazarlar birliği üyeleri Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonla Kelebekler Vadisi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’ne (SOBE) ziyaret gerçekleştirdi. 

shemale travesti travesti istanbul travesti.marjinalistanbul.com

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi