Bugün; 27 Mayıs 2018, Pazar
Kadir Gecesi mesajları
Tarih : 2017.06.21  13:50:04
Kadir Gecesi mesajları:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, feyiz ve bereketin, rahmet ve mağfiretin nihayetsiz bahşedildiği, Ramazan ayının kalbi olan Kadir Gecesi’nin İslam âlemi ve bütün insanlık için hayırlar getirmesini diledi.

 Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Kadir Gecesi mesajı şöyle:

“Rahmeti, mağfireti ve bereketiyle evlerimize, gönüllerimize misafir ettiğimiz bir Ramazan ayı daha bizlere veda ediyor.

Bu mübarek ayı, büyük bir coşku içinde ibadetlerimizi yaparak, yetimlerin başını okşayarak, gönül sofralarımızda birlik ve beraberliği pekiştirerek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak dolu dolu idrak etmeye çalıştık. Şükürler olsun ki, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve Yüce Allah’ın hakkında müstakil bir sure gönderdiği müstesna bir gece olan Kadir Gecesi’ne kavuştuk.

Sayısız manevi güzelliğin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gece, kaybettiklerimizi bulma, zihinleri ve gönülleri Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e göre yeniden inşa etme, yeniden dirilme gecesidir. Bu mübarek gecede, geçen günlerimizi sorgulamalı, kendimizle hesaplaşmalı, iyi ve güzel davranışlarımızı artırmaya çalışmalıyız.

Ramazan ayı boyunca İslâm coğrafyasında yaşanan zulümlerin üzüntüsü yine yüreklerimizi dağladı. Kadir Gecesi’ni idrâk ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulüm altında inleyenlerin, yoklukla imtihan olanların dertleriyle dertlenelim, dualarımızda onları da eksik etmeyelim.

Feyiz ve bereketin, rahmet ve mağfiretin nihayetsiz bahşedildiği, Ramazan ayının kalbi olan Kadir Gecesi’nin bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa huzur getirmesini temenni ediyorum.”

•Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Altay mesajında, “Büyük bir heyecan ile karşıladığımız Ramazan ayının sona erecek olmasının hüznü, bayramın habercisi olan Kadir Gecesinin sevincini aynı anda yaşıyoruz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması, Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Kuran-ı Kerim’de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu ifade edilen Kadir Gecesi, manevi ikliminin yanı sıra, birlik ve beraberlik için vazgeçilmez bir fırsattır. O nedenle tüm hayırları, dostlukları, kardeşlik ilişkilerini, komşuluk duygularını ve hemşehrilik ruhumuzu bu gece de daha da arttırmalıyız” dedi. 

Bu manevi gecede dünyanın birçok yerinde acıya, zulme ve yokluğa maruz kalmış Müslüman kardeşlerimizi de dua etmeliyiz diyen Başkan Altay, “Kadir Gecesi’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyorum. Hemşehrilerimizin ve bütün İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyor, hep birlikte bayrama kavuşmayı diliyorum” dedi.

Bu haber toplam 521 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi