Bugün; 16 Aralık 2018, Pazar
Bayram mesajları
Tarih : 2017.06.23  16:31:05
Ramazan Bayramı mesajları:

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın, ülkemizin ve bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, “Birbirimizle ve dünyadaki bütün kardeşlerimizle sımsıkı kenetlenip vakarlı bir sevinçle kutlayacağımız bayramlar uzak değildir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

Her yıl bize kutlu bir misafir olarak gelen, rahmet ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’i geride bıraktık. Bedenlerimizin açlık ve susuzlukla terbiye edildiği, ruhlarımızın sabır ve tahammül ile arındırıldığı kutlu bir zamanın mutlu bir nihayeti olan Ramazan Bayramı’na kavuştuk.

Konya'da Ramazan'ı yaşamak, gerçekten müthiş bir güzellik ve tazelenme fırsatı oldu. Mübarek Ramazan ayında bir ay boyunca sabırla, umutla atılan tohumlar, bayramların gelişi ile sevgi ve coşkuyla tomurcuklarını vermeye başladı.

Ramazan ayını doyasıya yaşayan bir şehir olan Konya’da hemşerilerimiz bu kutlu ayın bereketini, insanlığı mutluluğa erdiren manevi atmosferini evlerinde yaşamış, çevrelerinde yaşatmış, sofralarını ve gönüllerini muhtaçlara açmış, Ramazan ayını; dini, sosyal ve kültürel yaşamları için canlı bir dönem haline getirmişlerdir.

Ramazan ayında belediyemiz adına kimsesizlerin ellerinden tutmaya, ihtiyaç sahiplerini gözetmeye, sofralarımıza misafir etmeye, yetimlerle bir arada olmaya gayret ettik. Bu güzel hasletleri, Konya’mızın güzel insanlarının da yaptığını biliyoruz. Ramazan’dan sonra da hayatımızın her anında bu hoşlukların sürdürülmesini temenni ediyorum.

Mübarek ay boyunca Konya’mızda toplumun farklı kesimlerinden kardeşlerimizle iftarlarda bir araya geldik. Başta şehrimizdeki bütün esnaf odalarımızın mensupları ve çalışanları olmak üzere; şehit ve gazi ailelerimiz, yetimlerimiz, engelli kardeşlerimiz, şehrimizde eğitim öğrenci yabancı öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarımızla iftar sofralarının bereketini paylaştık.

Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı boyunca Van ve Bitlis’te gerçekleştirdiğimiz iftar programlarına bu yıl Hakkari merkez ve Yüksekova İlçesi’nde devam ettik, oradaki kardeşlerimize gönül sofralarımızı açtık. Teravihte Mevlana Meydanı’nı doldururken teravih sonrası Rahmet Akşamlarında ilahiler ve Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile mübarek ayın coşkusunu doyasıya yaşadık.

Bizler huzur içinde iftarımızı açarken dünyanın farklı yerlerinde Müslüman kardeşlerimiz zulüm altında yaşamaya devam etti. Bağdat’tan, Şam’dan, Filistin’den, Doğu Türkistan’dan, Myanmar’dan gözyaşları yükseldi. Bu mübarek günler vesilesiyle bütün dünyada zulüm gören Müslümanların kurtuluşu için Cenab-ı Hakka dua ediyoruz. Allah, Ümmet-i Muhammed’i bu zilletten kurtarsın, ülkemize, coğrafyamıza dönük bütün küresel düşmanlıkları yok etsin…

Her ne kadar bazı acılar boğazımıza düğümlense de geçen yıl aramızda olan bazı dostlarımız bu yıl aramızda olmasa da bu bayram bizim mübarek Ramazan Bayramımız. Birbirimizle ve dünyadaki bütün kardeşlerimizle sımsıkı kenetlenip vakarlı bir sevinçle kutlayacağımız bayramlar inşallah uzak değildir.

Huzur dolu, sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bu bayramın size, şehrimize, ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.

Bayramınız mübarek, hayatınız bereketli ve mutlu olsun.”

Toru’nun Ramazan Bayramı mesajı

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olması, İslam aleminin huzur ve barışına vesile olması temennisiyle tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ederim” dedi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun Ramazan Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesaj şöyle:

“On bir ayın sultanı ramazana veda etmenin burukluğunu yaşarken diğer yandan da Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğu, sevinci ve coşkusunu yaşıyoruz. Bayramlar toplumsal birliğimizi sağlayan değerlerin hatırlandığı, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dostluk ve kardeşlik hislerinin güçlendiği günlerdir. Bayramlar, dargınlık ve küskünlüklerin unutulduğu, kardeşçe kucaklaşmanın sağlandığı çok önemli zaman dilimleridir. Bu vesileyle halkımızın ve tüm İslâm aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder; barış, mutluluk ve huzur getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederim”

Başkan Fatma Toru, halkın bayramı huzur içerisinde geçirebilmesi ve belediye hizmetlerinin aksamadan sürmesi için de gerekli tüm tedbirleri aldıklarına da dikkat çekti.  

travesti istanbul travesti istanbul travestileri

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi