Bugün; 20 Ekim 2018, Cumartesi
Salih Sedat Ersöz'ün yeni kitabı çıktı
Tarih : 2017.12.20  15:49:51
Doğru Ses Genel Yayın Yönetmeni Eğitimci Yazar Salih Sedat Ersöz'ün, 'Arzın Kalbinde Yolculuk ve Haccın ifası' kitabı yayımlandı.

Doğru Ses Genel Yayın Yönetmeni Eğitimci Yazar Salih Sedat Ersöz'ün, 'Arzın Kalbinde Yolculuk ve Haccın ifası' kitabı yayımlandı.

Daha önce, 'Bir Vatan Toprağı Suriye' ile 'Aydan Arı Günden Duru' kitaplarını neşreden Salih Sedat Ersöz, 'Arzın Kalbinde Yolculuk' ile üçüncü kitabına imza atmış oldu.

Salih Sedat Ersöz, yeni yayımlanan kitabı ile ilgili şu açıklamalara yer verdi:

"Yazıldığımız andan itibaren, 10 yıl bekledikten sonra nasip olan hac vazifemizi ifa etmemizin ardından, yurdumuza, şehrimize, yuvamıza kavuşunca hatıralardan oluşan 3-4 günlük bir hac yazısı yazmayı düşündüm. 

Serde, babadan intikal eden bir yazarlık bulaşığı olunca insan yazmadan duramıyor. Bu, yazarlığın gereği yani kaçınılmaz bir hâli galiba…  

Yazar, yaşadığı her olay, gezdiği her ülke ve şehir veya başından geçen her farklı bir macera sonunda hemen kaleme sarılarak yazmaya başlıyor, yazma ihtiyacı duyuyor. Yazmak, bir yazar için ekmek kadar, su kadar bir ihtiyaç… 

Hac dönüşü ben de yazmadan duramadım. Ama gel gör ki, kalemime engel olamadım. Yazı serisi 3-4 gün derken 16 günü buldu. Hatta daha yazacak şeyler varken artık yeter diyerek son verdim. 

Son verdim ama bu defa dost ve yakınlarım sıkıştırmaya başladı. İnanın sayısı yüzü aşan yakınımdan bu yazıları kitaplaştırmam gerektiği ile ilgili talepler geldi.  

Ben de bu taleplere kayıtsız kalamadım. İçeriğini biraz daha zenginleştirerek kalıcı olmasını sağlamak bakımından kitap olarak yayınlamaya karar verdim.  

Bu kitap, fıkhi içeriği olan bir hac rehberi değildir. Hacda yaşanmış olayları konu eden, bir takım bilgiler veren ve bazı dilek, temennileri de dile getiren yazılar yumağıdır.  

Kitap; yaşanmış olayların anlatılması yönü ile okuyucuyu sıkmadan okunabilmesinin yanında, bir haccın nasıl yapıldığının baştan sona yer alması ve ziyaret edilen yerlerle ilgili bilgiler içermesi, istek ve taleplere yer vermesi bakımından da bir ilki içeriyor diye düşünüyorum.  

Konun uzmanı ve sahasının üstadı olan değerli hocalarımdan affımı istirham ederken, kıymetli okuyucularıma ve hacı adayı kardeşlerime de faydalı bir hizmet olacağı kanaatini taşıyorum.  

Kitabıma takdim yazısı yazarak bendenizi onurlandıran Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar hocama şükranlarımı sunuyorum.

Bu üçüncü kitabımla sizleri baş başa bırakırken, Yüce Allah’tan, gayretimizi ve hizmet aşkımızı arttırması ve yardımını üzerimizden eksik etmemesini niyaz ediyorum."

Bu haber toplam 384 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi