Bugün; 20 Mayıs 2019, Pazartesi
İftar Sofralarında Kardeşliğimizi Tüm Dünyaya İlan Ediyoruz
Tarih : 2018.05.29  16:34:55
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programları binlerce vatandaşın katılımı ile devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Adayları ve AK parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte Akşehir’de düzenlenen iftarda binlerce ilçe sakini ile buluştu.

Başkan Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekilleri Hacı Ahmet Özdemir ve Abdullah Ağralı, Önceki Dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, milletvekili adayı Orhan Erdem ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, iftar öncesinde sofraları tek tek dolaşarak programa katılan Akşehirlilerle bir araya geldi ve Ramazanlarını tebrik etti.

AKŞEHİR’İN GELECEĞİ BUGÜNDEN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe halkına hitap ettiği konuşmasında, “Çocuğuyla, genciyle, yaşlısıyla hep beraber bir Ramazan sofrasında bir arada bulunmak büyük bir mutluluk. Ramazan kardeşlik, Ramazan beraberlik demek. Bugün bu sofrada da hem paylaşıyoruz hem dostluğumuzu pekiştiriyoruz hem de kardeşliğimizi bütün dünyaya ilan ediyoruz. İnşallah Akşehir’in geleceği bugün çok daha güzel olacak” diye konuştu.

RAMAZAN MAZLUMLAR İÇİN KURTULUŞA VESİLE OLSUN

Önceki Dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Konya’da huzurlu bir Ramazan geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yanında iftar sofralarına oturamayan, zulüm altında işkence gören, toprakları, evleri işgal altında olan mazlumlar için de bu iftar sofralarında dua edelim. Dua edelim ki dünyanın dört bir yanındaki mazlum kardeşlerimiz için bu iftarlar, bu Ramazan kurtuluşlarına vesile olsun.”

KAFASI KARIŞIK PARTİLERLE UĞRAŞMAYALIM

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Orhan Erdem “İnşallah 24 Haziran’da milletvekilliği ve Cumhurbaşkanımızın başkan olacağı seçimi yapacağız. Akşehir olarak bizlere yine büyük bir güç vereceğinizi ve güçlü bir şekilde bizleri destekleyeceğinizi biliyorum. Kafası karışık partilerle uğraşmayalım. 15 yıldır Türkiye’nin mimarı ve en güzel hizmetleri yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemek bizlerin boynunun borcu” ifadelerini kullandı.

 

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN HEM CUMHURBAŞKANIMIZA HEM ADAYLARIMIZA DESTEK OLALIM

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Bir taraftan güçlü bir yönetim sistemi olan Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni daha da güçlü kılacak Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği vereceğiz, diğer taraftan da meclisin oluşumunda en yüksek parti grubu olan AK Parti’nin yer almasını sağlayacağız. Böylece güçlü bir Türkiye’yi çok daha güçlü bir noktaya taşıyacak bir ekibi iş başına getirmiş olacağız” diye konuştu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya da iftara katılımları ve Akşehir’e yaptıkları yatırımlar dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a, önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e ve milletvekillerine teşekkür etti.

İftar duasını AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir in yaptığı programda binlerce Akşehirli hep birlikte iftar yaptı.

Mahalle İftarları Çok Güzel Bir Ramazan Geleneği

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mahalle iftarları kapsamında Zafer, Gazanfer, Fahrunnisa, Dr. Ziya Barlas, Çaybaşı, Uluırmak Ali Hoca ve Uluırmak Saka Mahallelerinin sakinleriyle buluştu. 

Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarına katılarak vatandaşlarla birlikte iftarını yaptı.

BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİMİZ PEKİŞİYOR

Meram İlçesi Zafer, Gazanfer, Fahrunnisa, Dr. Ziya Barlas, Çaybaşı, Uluırmak Ali Hoca ve Uluırmak Saka Mahallelerini buluşturan iki ayrı iftar programında mahalle sakinleriyle tek tek selamlaşan ve Ramazanlarını tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Mahalle İftarları çok güzel bir Ramazan geleneği. Genciyle, yaşlısıyla, çocuklarımızın özellikle zihninde hatıra kalacak bir organizasyonu oluyor. Zenginiyle, fakiriyle hep birlikte iftar yapıyoruz. Ramazan’ın ruhuna uygun ekmeğimizi, suyumuzu, mutluluğumuzu paylaşıyoruz. Konya, Ramazan’ın en güzel yaşandığı şehirlerden birisi. Şehrimiz adeta her mekânıyla, her sokağıyla oruç tutuyor. Bu organizasyonlar da birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştiriyor” dedi.

Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Haziran Cumartesi günü Konya’da olacağını belirten Başkan Altay, "Cumartesi günü saat 14:30’da Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere hepinizi bizzat davet ediyorum. İnşallah onu coşkuyla karşılayıp coşku ile uğurlayacağız. Konya zaten her zaman çok yoğun bir destek veriyor. İnşallah bu seçimlerde de gereğini yapacaktır” diye konuştu.

GÜÇLÜ DESTEK BEKLİYORUZ

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da iftar programları için Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, “Şu anda Türkiye olarak çok büyük bir mücadelenin içinden geçiyoruz. 24 Haziran en kritik tarihlerden bir tanesi. Şu anda Türkiye 7 düvele karşı var olma mücadelesi veriyor. Sizlerden bir kez daha 24 Haziran’da büyük ve güçlü Türkiye için, geleceğimiz için, çocuklarımız için, devletimiz için destek istiyoruz” dedi.

BAŞKAN ALTAY TERAVİH SONRASI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, iftar programlarının ardından Yazır TOKİ Camii’nde teravih namazı sonrası cami cemaati ve mahalle sakinleriyle buluştu. Başkan Altay, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla birlikte mahalle sakinlerinin Ramazanlarını tebrik etti.


travesti istanbul travesti istanbul travestileri

Bu haber toplam 323 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi