Bugün; 14 Haziran 2024, Cuma
Yeni eğitim-öğretim yılı başladı
Tarih : 2018.09.18  15:22:07
Okullar bugün açıldı. 18 milyona yakın öğrenci dersi başı yaptı. Bu yıl öğrencileri yenilikler de bekliyor. Bir, beş ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla okuyacaklar.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci için ilk ders zili çaldı, 

Birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla eğitim yapacaklar.

Zorunlu okul öncesi eğitim pilot okullarda bu yıl uygulanmaya başlanacak.
Yine 81 ilde belirlenen 620 okulda bu yıl 5. Sınıf yabancı dil hazırlık sınıf olacak. Her iki uygulama da hazırlıklar bitirildiğinde tüm okullarda geçerli olacak.
Bakanlık kararıyla özel öğretim kursları artık sadece tek bir dersten eğitim verebilecek.
Etüt merkezleri de kapatıldı. Ancak belediyeler sosyal etkinlik merkezi açabilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gün doğmadan yola çıkmalarının önlenmesi için valiliklere genelge gönderdi. Her ilde eğitimin sabah kaçta başlayacağına valilik karar verecek.
Yeni eğitim yılı başlamadan önce en çok tartışılan konulardan biri de öğrenci servislerinin güvenliği oldu.

Alınması gereken yeni önlemleri belirlemek, gerekli yasal değişiklikleri yapabilmek için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme, İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıkları ortak çalışma yapıyor.

Konya'da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başlarken, 449 bin 843 öğrenci ders başı yaptı.

Konya’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başlarken, 449 bin 843 öğrenci ders başı yaptı. 
2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası münasebetiyle Meram İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulunda program düzenlendi.

Programa, Konya Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, protokol mensupları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının herkese hayırlı olmasını dileyerek, “Velilerimizin beklentilerini karşılayacak ve milletimizin ümitlerini yeşertecek bir sezon olsun. Bu vesileyle devlet ve milletimizin imkanlarıyla yetişen, vatan ve milletine olan borcunu unutmayan, mesleğine aşkla sarılan, ümidini diri tutan, sınıfa girdiği andan itibaren sevgi ve şefkat sunan, öğrencilerinin gönlüne ve kalbine hitap ederek işini şevkle yapan tüm yönetici ve öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. Konya’mızda resmi ve özel olmak üzere 2 bin 686 okul ve kurumumuzda, 449 bin 843 öğrencimiz ve 32 bin 14 öğretmenimiz ders başı yapacaklardır” dedi.

Vali Yakup Canbolat da, yeni eğitim-öğretim döneminin öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.
 

Programda, öğrenciler halk oyunları gösterilerini sergilerken, şiirler okundu. Protokol mensupları daha sonra sınıflarında öğrencilerle sohbet etti.


travesti istanbul travesti istanbul travestileri

Bu haber toplam 13169 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
EĞİTİM

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi