Bugün; 21 Ağustos 2019, Çarşamba
Selçukya Şiir Akşamlarında Mevlid Kandili Coşkusu
Tarih : 2018.11.20  15:38:49
Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Derneği tarafından her Pazartesi günü düzenlenen Selçukya Şiir Akşamları programında Mevlid Kandili coşkusu yaşandı.

Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Derneği tarafından her Pazartesi günü saat 19-30 da Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçaslan Konferans Salonunda düzenlenen Selçukya Şiir Akşamları programında Mevlid Kandili coşkusu yaşandı.

Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Derneği Başkan Vekili Hukukçu Yazar Fatma Şeref Polat ‘ın

“Hor görme bre gafil şairler fırkasını,

Bir şaire vermişti, Son Nebi hırkasını ”

dizeleri ışığında büyük şair Kaab bin Züheyr'in nasıl müslüman olduğunu ve kendisine Peygamber Efendimizin hırkasını verdiğini anlattığı açılış konuşmasının akabinde Emekli Müftü Galip Ayata tarafından Kuran tilaveti ve Kandil duası yapıldı.

Selçukya Şairlerinden Engelsiz Yazar Hasan Ukdem’in geçtiğimiz günlerde yayımlanan ”Dün,Bugün ve Sen ”adlı kitabının tanıtılması ile devam eden programda daha sonra şairler şiirlerini seslendirdiler.

Salih Sedat Ersöz, Elife Mısral, Hasan Karaca, Bayram Sarıtaş, İbrahim Demirtaş, Hikmet Peker, Tayyar Yıldırım, Tayyip Sağ, Yılmaz Fazıloğulları, Zeki Oğuz, Ahmet Üresin, Osman Uzunkaya, Şengül Sağ, Seyit Ali Oruç ve Abdürrahim Küçük tarafından okunan naat ve ilahiler misafirler tarafından beğeni ile dinlendi.

Manevi atmosferin etkin olduğu programda Dernek Üyesi, şair ve yazar İsmail Detseli’nin Yaman Dede’den okuduğu Yandım Ya Resulallah kasidesi ile devam eden program Derviş Ahmet Şahin tarafından okunan Nurullah Genç'in ”Yağmur” adlı Naat’ı Şerif ile sona erdi.


travesti istanbul travesti istanbul travestileri

Bu haber toplam 294 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi