Bugün; 06 Haziran 2020, Cumartesi
Selçukya şiir akşamları devam ediyor
Tarih : 2019.01.02  02:12:09
"Selçukya Şiir Akşamları" etkinliğinde bu hafta, "Selçukya Şair ve Şiirleri Antolojisi" kitabının tanıtımı ve imza etkinliği yapıldı.
Konya Fikir, Sanat ve Kültür Adamları Derneğince geleneksel hale dönüşen "Selçukya Şiir Akşamları" etkinliğinde bu hafta "Selçukya Şair ve Şiirleri Antolojisi" kitabının tanıtımı ve imza etkinliği yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesinin, Kılıçaslan Konferans Salonunda gerçekleşen Şiir Söyleşine çok sayıda Konyalı şair ve şiir severler katıldı. Dernek Başkan Vekili ve Program Yönetmeni  Hukukçu-Yazar Fatma Şeref Polat yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında; "2018 Yılının son programı olan ve yılbaşı gecesine denk gelen bu programımızda, tamamen bu etkinliğimizin bir eseri olarak kendiliğinden gelişen bir ortak akıl ile ilimiz kültür dünyasına yeni bir eser kazanımı olarak nitelendireceğimiz "Selçukya Şair ve Şiirleri Antolojisi" kitabının yayın, yapım ve şairlerine ayırmayı uygun gördük" dedi.

Geceye öncelikle Antoloji Kitabının şairleri ve diğer katılımcı şairlerin seslendirdiği biri diğerinden özgün şiirlerle devam edildi. 2018'in son gecesi gerçekleşen Selçukya şiir Akşamlar programına katılan ve geceye özgün şiirleri ile renk katan şairler; "Tayyar Yıldırım, Emel Kocaoğlu, Demet Şener, Seyit Ali Oruç, Salih Sedat Ersöz, Ahmet Şener, Hasan Ukdem, Osman Uzunkaya, Ahmet Üresin, Kazım Öztürk, Remzi Samancı, Hasan Karaca, Devriş Ahmet Şahin, Şaban Ulusoy, Fatih Han ve Gökhan Kalkan" enstrümantal fon müziği eşliğinde birer şiir okudular. Program topluca çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
KÜLTÜR-SANAT

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi