Bugün; 19 Temmuz 2019, Cuma
SELÇUKYA'DA KIŞI ISITAN ŞİİRLER
Tarih : 2019.01.17  15:16:37
Selçukya şiir geceleri, bütün hızıyla sürüyor ve gün geçtikçe ilgi artıyor.

Pazartesi akşamlarının geleneksel Selçukya Şiir Geceleri etkinliğine ilgi, her geçen gün biraz daha artıyor.Her hafta farklı bir konu başlığı altında Konyalı şair ve ozanlar tarafından adeta bir şiir resitalinin sunulduğu etkinlikte bu hafta kardeşlik, birlik beraberlik ve Konya temalı şiirler öne çıktı. Birçok şairin katıldığı gecede, şiirleri okuyan, kültür adamları izleyici ve katılımcılardan tam puan aldılar.

Hukukçu Yazar Fatma Şeref Polat tarafından yapılan açılış konuşmasında , Hz.Ali (r.a)’nın “ Bedenin gıdaya ihtiyacı olduğu gibi , ruhların da ihtiyacı vardır. Güzel, hikmetli sözlerle ruhlarınızı besleyin” anlamındaki tavsiyesini hatırlatarak, hemen görünmese de şiirin toplumsal hayatımıza derinden bir katkısı olduğunu vurguladı.

Konyalı Şair Hasan Ukdem’in yaş günün de kutlandığı geceye Ilgın’dan katılan şair yazar Sevil Köse de yeni bir ses getirdi . Şiirleri ilgi ile dinlendi.

Şairler; Saliha Değirmenci Yavaş , Sevil Köse, Emel Kocaoğlu, Hasan Ukdem, Ahmet Şener, Osman Uzunkaya, Tayyar Yıldırım, Salih Sedat Ersöz, Ahmet Üresin, Yakup Çak, Hasan Karaca, Kazım Öztürk, Mustafa Remzi Samancı, Ferhat Pekedis, Tayyip Sağ kendi şiirlerinden okudular. Ayrıca Salih Sedat Ersöz , Mehmet Atar’ın ödüllü Konya şiirini Gazeteci Hikmet Peker Aşık Reyhani’nin Çevirdi Beni isimli anlamlı şiirini yorumlarken, Sengül Kara Sağ , Ana Demek isimli şiiri ve Gökhan Kalkan Mevlana’dan bir şiir seslendirdi.

Fotoğraf Sanatçısı Hasan Karaca ve Adnan Arı’nın kareleri ile ölümsüzleştirilen gece geleneksel toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bu haber toplam 371 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi