Bugün; 12 Ağustos 2020, Çarşamba
SELÇUKYA BİR YAŞINDA
Tarih : 2019.02.05  14:22:03
Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçaslan Konferans Salonunda Her Pazartesi günü geleneksel olarak düzenlenen Selçukya Şiir Akşamları'nın birinci yılı coşkuyla kutlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçaslan Konferans Salonunda Her Pazartesi günü geleneksel olarak düzenlenen Selçukya Şiir Akşamları'nın birinci yılı coşkuyla kutlandı.

Selçukya Şairlerinden Devriş Ahmet Şahin'in açılış konuşması ile başlayan program da Şairler ve şiir severler adına Demet Esen tarafından  Program Koordınatörü ve Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av.Fatma Şeref Polat'a günün anısına çiçek takdim edildi.


Selçukya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat yapmış olduğu konuşmada  ; Bir yıldır aralıksız bir şekilde  devam edilen Selçukya Şiir  Akşamları ile bir ilke imza atmanın verdiği mutluluğu yaşadığını ifade ederek,      '' Hor görme bre gafil, şairler fırkasını ! Bir şaire vermişti, Son Nebi hırkasını'' dizeleri ile gayrete gelip,'' Muhabbet şehridir bunda vezir ü padişah olmaz, zemininde bir meclisle;Unutma ki şâirleri haykırmayan bir millet,Sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir '' uyarısını unutmadan, şairlerimizin sesini duyurmaya, yükseltmeye , şiiri yeniden sevdirmeye azmettiğimiz yolda 1.yılımızı doldurduk. Tüm şairlerimizi, şiir severleri ve baştan beri Selçukya Şiir Akşamlarından desteklerini esirgemeyen kıymetli basın mensuplarımızı aramızda görmekten şeref duyduk gönlü bizimle olan ve bu gecede bizi yalnız bırakmayan herkese canı gönülden teşekkür ederim dedi.

Er Medya Ajans tarafından 1.yıl anısına hazırlanan  sunumun akabinde Konya Ermenekliler Derneği Başkanı Ahmet İleri  tarafından Memleket İsterim ve TYB Konya Yönetim Kurulu Üyesi Hüzeyme  Yeşim Koçak tarafından  seslendirilen  Muhiddin Arabi şiiri dinleyenlerden büyük beğeni aldı.

Programa katılan şairlerden Tayyar Yıldırım,Ahmet Üresin,Hasan Ukdem, Remzi Samancı,Salih Sedat Ersöz,Saliha Değirmenci Yavaş ve Kazım Özürk 'ün seslendirdiği  Selçukya üzerine yazılmış şiirler  coşku ile dinlenirken,Elife Mısral 'ın  Dervişname'den  okuduğu  '' Bana Biraz Neşeli Şeyler Çal be Hayat '' adlı şiir salonda duygusal bir anafor oluşturdu.

Hikmet Peker,Demet Esen,Fatma Toroslu,İbrahim Demirtaş,Hasan Karaca,Galip Ayata,Gökhan Kalkan,Ferhat Pekedis,Ahmet Şener  ve Devriş Ahmet Şahin'in okuduğu şiirlerle devam eden program  Fotoğraf Sanatçısı Yaşar Uzun ve Adnan  Arı 'nın günün anısına çektiği hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
KÜLTÜR-SANAT

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi