Bugün; 14 Ağustos 2020, Cuma
VEYİS ERSÖZ'ÜN HAYATI KİTAP OLDU
Tarih : 2019.02.21  09:26:20
Eğitimci Yazar Salih Sedat Ersöz’ün babası Veyis Ersöz’ü anlattığı yeni kitabı çıktı.

Eğitimci Yazar Salih Sedat Ersöz’ün, babası Veyis Ersöz’ü anlattığı “Hizmetle Geçen Bir Ömür, Babam Veyis Ersöz ve Yaşadıklarımız” isimli kitap yayımlandı. Salih Sedat Ersöz, dördüncü kitabı olan ve babası Veyis Ersöz’ü anlattığı yeni kitabı hakkında şunları söyledi: 

İnsanlar vardır; koca bir ömrü beyhude gayretler, faydasız çabalar, mâlâyâni işler içinde geçirir giderler. Bazı insanlar da vardır; ömürlerini tamamen ilim, hikmet ve irfanla, insanlığa hizmet etme isteği ve gayreti ile yeni nesillerimize örnek olabilecek güzellikler içinde, geleceğe büyük eserler bırakabilme azmi ve faaliyeti ile geçirirler.

Çok kıymetli babacığım merhum Veyis Ersöz, ikinci grupta bulunan nadir kişilikler arasında sayabileceğimiz, Konya’mızın yetiştirdiği örnek bir insandır. Tüm Konya insanı tarafından bilindiği üzere değerli babacığım, 92 yıllık ömrünün 31 yılını öğretmenlik, 30 yılını da çeşitli vakıf ve derneklerde İslâmi faaliyetler içinde geçiren, gözleri görmemeye başladığı için faaliyetlerine son vermek mecburiyetinde kalan, 61 yılını bilfiil hizmete adayan ve bir yandan da 70 yıl yazarlıkla iştigal eden bir şahsiyettir.

Çalışmalarında, yazılarında ve kitaplarında İslâm ahlâkı ile bezenmiş imanlı bir gençlik yetişmesine ağırlık veren, 92 yıllık ömrünü hiç boşa geçirmeden hizmete adayan, tavizsiz bir İslâmi yaşantı içerisinde bulunan ve yapmış olduğu bütün görevlerin tam manasıyla hakkını veren babacığım, kendi çocukları ve torunları yanında herkesle de ilgilenen ve ihtiyacı olanların yardımına koşan numune bir insandı.

Merhum babacığım Veyis Ersöz, aynı zamanda vefa abidesi olma, verdiği sözü mutlaka yerine getirme, ahlâki yaşantısında oldukça titiz ve hassas davranma, İslâmi ölçülere son derece bağlı kalma, çileler karşısında yılmadan davasına hizmeti sürdürme ve mütevazı olma özellikleri ile de tanınmış ve çevresinde sevilip sayılmıştır.

Herkes babamın elinden ve dilinden emindi. Kimseyi kırmamaya özen gösterirdi. Toplum içinde kendisine söz verilmeden konuşmaz, gerektiği kadar yürekten, öz ve öz konuşurdu. İnanmadığı bir sözü söylemez, inandığı doğruları dile getirirdi. İfrat ve tefritten uzak daima orta yolu tercih eder ve öyle yaşardı. Kibir büyüklenme, kendini başkalarından üstün görme gibi hastalıklar hiçbir zaman onun semtine uğramamış, tevazuu elden bırakmamıştı. Sadece farzlarda değil, sünnetlerde bile son derece hassastı. Evde, dışarda, toplumda, yalnızken hep aynı kişi idi. Neyse oydu. Nasılsa öyle görünür, farklı görünmezdi. Tek kişiliği vardı. Her yerde aynı Veyis Ersöz idi.

Bu örnek yaşantıyı yeni nesillere aktarabilmek ve Veyis Ersöz’ün mesajlarını toplumun daha büyük kesimlerine iletebilmek amacı ile bu kitabı hazırlamış bulunmaktayım. Rabbim hayırlara vesile kılsın İnşaallah…

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi