Bugün; 14 Ağustos 2020, Cuma
16. Ufuk Turu Kayseri'de başladı
Tarih : 2019.04.26  01:36:39
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen 16. Ufuk Turu Kayseri'de başladı.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde, İçişleri Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 16. Ufuk Turu, Kayseri'de başladı.

Şehirdeki bir otelde gerçekleştirilen "Sosyal Sorumluluk ve İş Ahlakı" temasını işleyen programın açılışında bir konuşma yapan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, gönüllülüğün önemine değindi.

Kayseri ve Konya'nın hayırseverleriyle bilindiğini anlatan Toprak, Türkiye'nin de dünyanın dört bir köşesindeki mazlumların yardımına koştuğunu dile getirdi.

Toprak, "Dünyanın isterse öbür ucunda olsun kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla oraya elini uzatan lider bir ülke ve bu ülkenin başında da bu potansiyelin farkında olan ve harekete geçiren bir lider var. Gönüllülük ve sosyal sorumluluk başkasının derdiyle dertlenmektir." diye konuştu.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil de farklı konuları ele aldıkları "Ufuk Turu" programlarının 16'ncısını düzenlediklerini belirtti. 

Görgülügil, 28 Nisan'da sona erecek programda, "sosyal sorumluluğun temelleri, aile ve eğitimde sosyal sorumluluk, sosyal sorumluluk bağlamında ekonomi ve iş hayatı, yönetim ve sosyal sorumluluk" konularında değerlendirme ve bilgilendirme toplantıları yapılacağını anlattı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanvekili Bekir Yıldız ise insanların ahlakının temelini inançlarının oluşturduğuna dikkati çekti.

Programa misafir olarak katılan Yemen Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Hasan Alsoudi de ülkesinin tarihinin en kötü günlerini yaşadığını, 22 milyon kişinin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu aktardı.

Alsoudi, 4 milyon Yemenlinin muhacir durumuna düştüğünü belirterek,  3 milyon çocuğun eğitim alamadığını, 1 milyon çocuğun ise yetim kaldığını kaydetti. 

Alsoudi, Türkiye'ye Yemen'e yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti. 

Programa, Kayseri Vali Vekili Nail Anlar, AK Parti Konya milletvekilleri Hacı Ahmet Özdemir ve Ahmet Sorgun, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da katıldı.

Mehmet Emin Parlaktürk hoca efendi farafından okunan Kur'an-ı Kerim ile başlayan program öğleden sonra yapılacak olan iki oturum ile devam edecek.

Cuma günü de iki oturum yapılacak olan Ufuk Turu programı, Cumartesi günü yapılacak olan Kültür gezisi ile sona erecek.

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi