Bugün; 18 Ekim 2021, Pazartesi
TYB ile MEM ortak proje yürütüyor
Tarih : 2020.03.06  20:54:22
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, TYB Konya Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KONYA ŞUBESİ VE KONYA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ORTAK PROJELER YÜRÜTÜYOR 

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeni dönemde çeşitli kültürel faaliyetlerde işbirliği yaparak ortak projeler gerçekleştirecekler. 

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, TYB Konya Şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Yazarlar Birliğinin Konya’da çok önemli kültürel faaliyetler düzenlediğinin altını çizen Büyük, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında yapılan faaliyetlere özel bir başlık açarak bu proje ile şehrimize bir hareketlilik geldiğini söyledi.  

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye Yazarlar Birliğinin 26 yıldır Konya’da çok önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti.  Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi büyük ve eğitimin lokomotifi konumunda olan bir teşkilatla ortak projeler üreterek gençlerimizin yetişmesine katkı sunacaklarını ifade etti.  

YAZARLAR TAŞRADAKİ ÖĞRENCİLERLE DE BULUŞACAK 

29 Şubat 2020’de başlayan 1. Yazarlık Atölyesi’nin yanı sıra 09 Mart 2020 tarihinde “Kutadgu Bilig Okumaları”nın da başlayacağını söyleyen Köseoğlu, ayrıca yapılacak bir planlama ile özellikle taşradaki okullara yazarlarımızın yönlendirilmesi, öğrencilerle yazarların buluşturulması ve kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması projesini de gerçekleştireceklerini ifade etti. 

Yapılan ziyaret sırasında TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu. 

Bu haber toplam 11672 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi