Bugün; 14 Haziran 2024, Cuma
Salih Sedat Ersöz'den Filistin Kitabı
Tarih : 2024.04.24  11:45:22
Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Yazar ve Şair Salih Sedat Ersöz'ün Filistin & Vefa Kitabı Yayınlandı.

Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Yazar ve Şair Salih Sedat Ersöz'ün Filistin & Vefa Kitabı Yayınlandı. Salih Sedat Ersöz, yayınladığı onuncu kitabı olan Filistin & Vefa ile ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"İslâm dünyası kaynıyor. Ortadoğu yanıyor. İslâm ülkelerinin insanları inim inim inliyor. Müslümanlar kırılıyor. Kardeşlerimiz kan ve gözyaşı döküyor. Dünyanın her tarafında Müslümanlar zulüm altında feryat figan ediyor. Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz bütün dünyanın gözü önünde soykırıma uğruyor. Dünya tarihinde zor görülen bir katliam yaşanıyor Gazze’de…

Bu zulmün karşısında bir yazar olarak gazete köşe yazılarımın yeterli olmadığını bir kitap yayınlayarak Filistin’in, Gazze’nin sesini her tarafa duyurmak gerektiğini düşündüm.

İsrail Devleti1948 yılında kuruldu. Ama kurulan bu devlet tam anlamıyla bir işgal ve terör devletiydi. Bu tarihten itibaren de asırlardır o bölgede yaşayan Filistinli Müslümanların dinmeyen acısı başladı. İsrail, Filistin topraklarının %6’sını işgal etmekle başladı, bugün % 85’e ulaştı. Geri kalan %15’ini de almak ve Filistin Müslümanlarını o bölgeden tamamen çıkarmak için yapmadık zulüm bırakmıyor. Yakıp yıkıyor, öldürüyor, her türlü zulmü, işkenceyi reva görüyor.

Bu işgalin ve yapılan zulmün içyüzünü ve Filistin ile Kudüs’ün tarihi geçmişinden bugüne kadar olan gelişmeleri ortaya koymak için yaptığım çalışmamı kitapta topladım. Araştırmam ve makalelerimden oluşan bu çalışmamı konu ile ilgili şiirlerimle de süsledim. Merakla ve heyecanla okunacağından şüphem yok. Ayrıca başta Filistin’e ve zulüm altında inleyen diğer soydaşlarımıza, dindaşlarımıza olmak üzere tüm mazlum milletlere ve tüm fertlere vefa göstermek hayatımızın her safhasında yer almalıdır. Her alanda gösterilmesi şart olan vefaya da bu kitabımızda yer veriyoruz. Kitabımı inceleyerek takdim yazma lütfunda bulunan Yılmaz Altunsoy Hocama şükranlarımı sunuyorum. Katkısı nedeniyle değerli Mustafa Arslan kardeşime teşekkürü borç biliyorum. Onuncu kitabım olarak bu çalışmamı nasip eden Cenab-ı Hakk’a ne kadar şükretsem azdır. Gayret bizden, tevfik ve nusret Allah’tandır."

SALİH SEDAT ERSÖZ 

1956 yılında Konya Akören’de dünyaya geldi. Son olarak Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu.

Sırasıyla; Gazetecilik, Öğretmenlik, İlköğretim Müfettişliği, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 16 Mart 2020 tarihinde emekli oldu.

Yazı ve şiir yazmaya babası Veyis Ersöz’ün yazar ve şair olması dolayısı ile onun teşvikiyle ortaokul sıralarında başladı. Bu yıllarda şiir ve kompozisyon dalında ödüller aldı. 1978 yılında Türkiye’de Yarın gazetesinde köşe yazarlığına başladı. Daha sonra Merhaba ve Memleket gazetelerinde yazılar yazdı. 1997 yılından itibaren Konya’da düzenlenen Aşıklar Bayramı ve İstiklâl Marşı’nın tamamını Güzel Okuma Yarışması başta olmak üzere çok sayıda şiir ve kompozisyon yarışmalarında yıllarca jüri üyeliği yapan Salih Sedat Ersöz 2015 yılında TV ve Radyo program yapımcılığına başladı. Halen Yeni Gün Gazetesi’nde yazarlığa ve KON TV’de program yapımcılığına devam etmektedir. Ersöz, şu sıralar KONTV’de ŞİİRLER YARIŞIYOR programının yapımcılığını, sunuculuğunu ve jüri üyeliğini üstlenmektedir.  

Geçmiş yıllarda Konyaspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulunan Ersöz, İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, Konya STK Platformu Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Denetim Kurulu Üyesi ve üst Kurul delegesi, Selçukya Kültür Sanat Derneği Denetleme Kurulu Başkanıdır. 

Şiirde üstadı ve hocası merhum Cengiz Numanoğlu olan Ersöz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Cumhuriyet’in 100. Yıl Şiir Yarışmasında da ödül almıştır. İkisi şiir olmak üzere yayınlanmış 10 kitabı mevcut olan Salih Sedat Ersöz evli ve 4 çocuk babası, 8 torun dedesidir. 

                                                               

Bu haber toplam 163 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
KÜLTÜR-SANAT

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi