Bugün; 22 Haziran 2018, Cuma
Kazım Öztürk
Metni küçült
Kazım Öztürk
ÖZTÜRKÇE
Kon Tv!
Tarih : 2013.05.07  05:07:20

Tarihler 10 Haziran 1992’yi gösteriyordu. Yerel televizyonlar daha yeni yeni yayın hayatına başlıyordu. Konya’nın da bir televizyonu olmalıydı. Konya da; kültür, sanat, edebiyat, dini ve milli yönden bilgilendirilmeli ve bilinçlendirilmeliydi. Buradan hareketle belediye öncülüğünde, Koyunoğlu müze ve kütüphanesinin altkatında kıt imkânlarla faaliyete başladı.

Allah’a hamdolsun;  Ahmet Özcan’ın- ki okul arkadaşımdı, Allah rahmet eylesin- genel müdür olduğunda yanına hayırlı olsun ziyaretine gitmiştim. Okul yıllarından konuştuk, Kon Tv.’de yapacaklarından dem vurdu. Nasıl bir televizyon istediğini anlatı. Sonra söz, televizyonda program yapmaya geldi. Bendenize, “Kazım’cığım, neden Kon Tv’de program yapmıyorsun? Size ve sizin gibi olan arkadaşlara ihtiyacımız var. Burası bizim değil, sizin. Niçin okuduk? Allah bize bu imkânları neden verdi? Halkı aydınlatalım, bilgilerimizi halkla paylaşalım. Senden bu özveriyi bekliyorum” deyince, diyecek bir şey bulamadım. Elbette dedikleri doğruydu. Tabii ki, halka, insanlara bilgilerimizi aktarmamız, Allah’ın verdiği ilim imkânını kullanmamız gerekirdi. 2- 3 yıl, “Hayat veren prensipler” ismiyle program yaptım.      

   O günden bugüne çok şey değişti. Kon Tv. Kendini aştı! Yaptığı ilkeli yayınlarla, birbirinden güzel ve etkili programlarla halkın sevilen televizyonu oldu!

Türkiye’nin ilk bölgesel yayın yapan kanalı olarak tarihe geçti. 2004 tarihinden bu tarafa uydudan yayın yapmaktadır.

Mayasını Kon Tv.’nin oluşturduğu; ANMEG kuruldu.Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Ahmet Özer,  Genel Müdür, Şükrü Hıdıroğlu, genel yayın Yönetmeni; Nurettin Bay, Haber daire başkanı; aynı zamanda Yeni Konya Gazetesi Genel müdürü de olan Mustafa Tatlısu’dur. Bünyesinde; köşe yazarlığını yapmaktan mutluluk ve şeref duyduğum Yeni Konya gazetesi, Konya FM radyosu, konhaber.com, Kanalon.tv. Belge.com.tr, mirajans bulunmaktadır. 

Doğru, objektif ve ilkeli yayıncılığı amaç edinmiş, insan haklarına, topluma, olaylara ve çevreye duyarlılığı ve izleyici memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Bölgesel sayısal karasal ihalesini 1. Sırada kazanmış ve AB’nin belirlediği yeni yayın sisteminde, “ben de varım” demiştir. Her zaman söylerim, “hangi işi yaparsak yapalım, en iyisini yapmalıdır”. Kon Tv. De en iyisini yapmanın yararını görmüş ve görmektedir. Yüce yaratanımız da, “sen doğru olursan, eğri sana zarar veremez”, “emir olunduğun gibi dosdoğru ol” buyurur. Sevgili peygamberimiz de, “Beni Hud suresindeki, “emir olunduğun gibi dosdoğru ol” ayeti yaşlandırdı” der.

Kon Tv. Türkiye’nin 28 Şubat’ta çektiği, sıkıntı ve zulümleri yaşamıştır. Diyebilirim ki basın olarak en çok badireye giren, en çok sıkıntı çeken ve üzerinde Demokles’in kılıcı”nın sallandığı bir yayın kuruluşudur! Hamdolsun o günler geride kaldı! Ama Kon Tv, dik duruşundan, ilkesinden asla zaviz vermedi. Başbakanımızın; “Baldıran zehiri” dediği zehiri içmeyi göze almış, ama, inancından, milli ve manevi değerlerini bir kenara bırakmamıştır!   

Ne zaman basın toplantısına gitsem, ne zaman bir olayın olduğu mekanı görsem, ilk olarak Kon Tv. orada olur! Zengin programa sahiptir. Hele, merhum Tahir Büyükkörükçü hocamın ve mahdumu Abdurrahman Büyükkörükçü’nün o, doyulmaz, gönülleri süsleyen konuşmalarını kaçırmamaya çalışırım. Programlar sadece bundan ibaret değil. Burada isimlerini sayamayacağım kadar program mevcut. Özverili çalışmalarından dolayı fedakâr, cefakâr programcılara şükranlarımı sunarım.  

Razaman programlarında Kon Tv, bir marka oldu artık! Ancak burada bazı hususları belirtme ihtiyacı duyuyorum; ramazan programlarında dışarıdan programcı getirmek yerine, Konya’mızdaki; değerli insanlarımızın becerilerinden yararlanılsa, daha iyi olur kanaatındayım. Zira şehrimizde, konuşmasıyla, örnek yaşantısıyla, bilgisiyle insanları etkileyecek çok insanımız mevcut.

kazimozturk@yenikonya.com.tr

Bu makale toplam 1159 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi