Bugün; 21 Ağustos 2019, Çarşamba
Kazım Öztürk
Metni küçült
Kazım Öztürk
ÖZTÜRKÇE
Tiyatro oynanıyor
Tarih : 2019.04.05  15:26:06

31 Mart mahalli idareler seçimi sonuçlandı. Ama tiyatro bitmedi. Gerçekten bir tiyatro oyununa döndü iş!

Tiyatrodan sahneler;

Kılıçdaroğlu şu tweeti atmış:

"İstanbul halkı tercihini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının bir an önce verilmesi gerektiğini hatırlatıyor ve bu sürecin sona erdirilmesinin, İstanbul’un ve ülkemizin yararına olacağının bilinmesini istiyorum."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 31 MartYerel Seçimleri'yle ilgili, İstanbul'daki itiraz sürecinin sona erdirilmesini istedi.

"Süreci bitirmeniz Türkiye'nin yararına" 

Kişisel Twitter hesabından attığı tweette Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'nun mazbatasının bir an önce verilmesini talep ederken, itiraz sürecinin sona erdirilmesin, İstanbul'un ve Türkiye'nin yararına olacağını söyledi.

CHP liderinin kullandığı "İstanbul'un ve ülkemizin yararına olacağının bilinmesini istiyorum" ifadesi kafaları karıştırdı.

Sokakları hareketlendirme iması

CHP'liler tarafından bir süredir sokakları hareketlendirme iması yapılıyordu. Binali Yıldırım, akşam saatlerinde yaptığı açıklamada da bu duruma işaret ederek "bu imadan vazgeçin" demişti.

(https://www.yeniakit.com.tr/haber/kilicdaroglu-ne-demek-istedi-sureci-bitirmeniz-turkiyenin-yararina-691149.html)

31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi CHP, İYİ Parti ve terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP ile Millet İttifakı'na dahil olan Saadet Partisi, İstanbul'un CHP'li Ekrem İmamoğlu'na verilmesi için düğmeye bastı. 

Yüksek Seçim Kurulu tarafından İstanbul'un 18 ilçesinde geçersiz oyların yeniden sayılması yönünde verdiği kararı engellemek isteyen CHP'ye Saadet Partisi destek oldu.

Vatandaşların tercihleri görmezden gelerek İstanbul'u altın tepsi içerisinde CHP'ye vermek isteyen Saadet Partisi'nden Lokman Karacuha, Cumhuriyet Halk Partili üyelerle birlikte oyların sayılmasına itiraz etti. (https://www.yeniakit.com.tr/haber/chp-ile-kol-kola-giren-saadet-partisinden-oylarin-sayimina-engel-691081.html)

İstanbul Bağcılar'da Sancaktepe Mahallesi'ndeki 1212 No'lu sandıkta Binali Yıldırım'ın 131 oy almasına rağmen seçim sandık tutanağına 1 oy yazıldığı ortaya çıktı. Yıldırım'ın aldığı 130 oy seçim sandık tutanağına yazılmadı. Sultanbeyli'de ise Adil Mahallesi'ndeki 2004 No'lu sandıkta Binali Yıldırım'ın 201 oy almasına rağmen seçim sandık tutanağına bu rakam 1'e düşürüldü. 

         ‘SAYIM DÖKÜM CETVELİ’ ‘SANDIK SONUÇ TUTANAĞI’

Oy kullanma süresinin bitiminin ardından sandıklar tüm kurul üyelerinin huzurunda açılır, oylar sayılır 'Sayım Döküm Cetveli' ne işlenir. 
Sonra Yüksek Seçim Kuruluna gönderilecek ‘Sandık Sonuç Tutanağı’ hazırlanır.

(http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ak-parti-il-baskani-senocak-duyurmustu-iste-o-belgeler-41169302)

131 OY ALDI, TUTANAĞA 1 OY YAZILDI

Bağcılar Sancaktepe Mahallesi'ndeki 1212 No'lu sandıkta Binali Yıldırım'ın 131 oy aldığı, seçim sandık tutanağına 1 oy olarak yazıldığı belirlendi. Yıldırım'ın aldığı 130 oyun seçim sandık tutanağına yazılmaması dikkat çekiyor. Binali Yıldırım'ın aldığı 130 oy Millet İttifakı’nın CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na yazıldı.

(http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ak-parti-il-baskani-senocak-duyurmustu-iste-o-belgeler-41169302)

İmamoğlu, Erdoğan ve Bahçeli’nin “sürece katkı yapmaları gerektiğini” söylüyor. “Katkıdan”anladığı da sürecin kesintiye uğraması! İtirazların ve hak arayışlarının bir kenara atılıp, kendisinin seçildiğinin ilan edilmesi! Üstelik bunun için tehdit dili bile kullanıyor. Her yaptığı açıklamada, aksi halde sıkıntılar yaşanacağını hissettirmeye çalışıyor. Ayrıca Anıtkabir özel defterine; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” diye imza atıyor. Bu imzayı atması için elinde mazbatası olması gerekmez mi? Resmi bir sıfatı olmadan oraya nasıl yalan imza atarsın?

Görülüyor ki bu da, gezi ayaklanması, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz, doları manipüle etme… misali bir kalkışmadır. Fakat hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hak yerini bulacak, kimin hakkı ise o, o makama oturacaktır. Yalana, ayak oyunlarına, hileye, milletin kafasını karıştırmaya hakkınız yok! 

 

Bu makale toplam 106 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi