Bugün; 14 Temmuz 2020, Salı
Kazım Öztürk
Metni küçült
Kazım Öztürk
ÖZTÜRKÇE
Lut Kavmini hatırlamak
Tarih : 2020.04.27  14:41:13

Şu mübarek Ramazan günü bomba gibi düştü. Zaman zaman Müslümanların sinir uçlarına dokunmaya, onların kırmızı çizgilerini ihlal etmeye, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışıyorlar. Zannediyorlar ki; “Biz istediğimizi söyleriz, istediğimizi yaparız… biz özgürüz, kimse bize karışamaz, toplumda aklımıza estiği gibi hareket ederiz, huzurmuş, birlikmiş, ahlakmış, edepmiş…bizi bağlamaz”. 

Ramazanın ilk Cumasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş; “Ey insanlar! İslam, zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir…” tarzında hutbe okuyor. Söyledikleri konuştukları Kur’an’dan ayetler. Kendinden uydurup konuşmuyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ramazanın ilk cuma namazını Hacı Bayram Camisi'nde kıldırırken, hutbesinde, uyuşturucu, alkol ve eş cinselliğin İslam dinince haram kabul edildiğini, bunların insan sağlığına zararlarının bulunduğunu vurgulamıştı. 

Hutbede, ayırımcılık, insanları kamplara ayırmak da yok. Fakat birileri rahatsız oluyor; Kur’an’dan, İlahi mesajlardan…hemen devreye girip suç duyurusunda bulunuyor! Türkiye’de vaktiyle olmuştu böyle şeyler; Kur’an okutuyor, insanlara ilahi mesajları iletiyor…diye hayatları zindan olanları hatırlıyoruz! Yine aynı uygulamayı yapmanın yolunu deniyorlar. Lut kavminin ahlaksızlık provasını mı devreye sokmaya çalışıyorlar? Bu beyhude tavırlara izin verilemez. Kimliğinde “Müslüman” yazmasa bile! Ne Hıristiyanlıkta, ne Yahudilikte ve ne de bir başka inançta       

  Temiz toplum, insanca yaşayan toplumdur. Onun yolu da Kur'an’dan geçer. Kur’an; ahlaklı, dürüst, hukuka saygılı insanlar ister. Terör estiren, teröre destek veren, fitne meydana getiren, toplum düzenini bozanlara izin vermez, bunlarla mücadele eder. Yeryüzü Allah’ın mülküdür, insanlar burada emanetçi. Eğer Allah’ın ortaya koyduğu yasalara uygun hareket edilmez de, düzen bozulmaya çalışılırsa hemen devreye girer, gereğini yapar.

Bakınız geçmiş milletlerin helak sebebine; Hak yoldan sapmışlar, Allah'ın emirlerine karşı gelmişler, toplum düzenini bozmuşlar, ahlaksızlığı, zinayı, fuhşu..."özgürlük" olarak anlamışlardır! "yeryüzüne inananlar hakim olacaktır" buyurur Rabbimiz.

Tevrat'a göre Sodom halkı Rabb'e karşı günahkârdır; orada her türlü ahlâksızlık, özellikle de cinsî sapıklık yaygındır (Tekvîn, 13/13; 18/20; 19/4-5; Hezekiel, 16/49-50).

Lût, Kavmine Allah'a karşı gelmekten sakınmalarını, kendisine itaat etmelerini, kadınlar yerine erkeklerle beraber olmalarının büyük ahlâksızlık ve günah olduğunu bildirmiş, bundan vazgeçmelerini istemiştir. Kavmi ise işlerine karışmaya devam ettiği takdirde sürgün edileceğini söylediği gibi, "Eğer doğru söylüyorsan bizi tehdit ettiğin azabı getir" diye kendisine meydan okumuştur. Bunun üzerine Lût onların yaptıklarının vebalinden kendini kurtarması için Allah'a dua etmiştir (el-A'râf 7/80-81; eş-Şuarâ 26/160-166; en-Neml 27/54-55; el-Ankebût 29/28-30).

Kur'ân-ı Kerîm'de yirmi yedi yerde ismen zikredilen Lût'un İbrâhim'in tebliğini kabul ettiği (el-Ankebût 29/26), onunla birlikte bereketli ülkeye ulaştırıldığı (el-Enbiyâ 21/71), peygamberlerden olduğu (es-Sâffât 37/133), diğer peygamberler gibi âlemlere üstün kılındığı (el-En'âm 6/86), ona hüküm ve ilim verildiği, sâlihlerden olduğu ve ilâhî rahmete kabul edildiği (el-Enbiyâ 21/74-75) bildirilmektedir.

Diyanet işleri Başkanımızın anlattığı da bundan farklı değildir. Ama bir avuç kendini bilmez, Türkiye’nin manevi havasını bozmaya, Ramazanın güzelliğine gölge düşürmeye, huzuru kaçırmaya çalışıyor!  

Kur'an anlatılmaya devam edecektir. Dünyada Allah'ın hükmünden daha etkili ve yetkili hüküm mü var? Eğer varsa Koronavirüsün hakkından neden gelemiyor? Küçücük bir virüs dünyayı perişan etti! Kimse Allah'ın hükmü üzerine hüküm bina edemez. Muhterem Başkanımızı destekliyoruz, sonuna kadar yanındayız. Zira Müslümanlar kardeştir.

Eminim ki bu densizler hakkında gerekli işlemler yapılacak, toplumu rahatsız edenler gerekli cezaya çarptırılacaktır. Belki de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı başlatmıştır.

 

Bu Mahluklar!

 

Edepsizlikte, sınır tanımaz,

Ne rezil varlık, bu yaratıklar,

Ahlaktan uzak, onur tanımaz,

Ne rezil varlık, bu yaratıklar!

 

Dine imana, diller uzatır,

Tüm insanlara, kollar uzatır,

Bütün haine, yollar uzatır,

Ne rezil varlık, şu yaratıklar!

 

Anayı bilmez, babayı bilmez,

İnsan değil ki, insana gülmez,

Yaşadıkça hiç, iz’ana gelmez,

Ne rezil varlık, şu yaratıklar!

 

Kutsallarıma, saygısı yoktur,

Millî manevî, kaygısı yoktur,

Vatan sevgisi, duygusu yoktur,

Ne rezil varlık, bu yaratıklar! 

Bu makale toplam 152 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi