Bugün; 13 Temmuz 2020, Pazartesi
Mehmet Emin Parlaktürk
Metni küçült
Mehmet Emin Parlaktürk
Toplumsal bozulma nasıl düzelir?
Tarih : 2018.07.31  00:32:58

Hepimiz "toplumsal bozulma" dan şikayet ediyoruz ya! Ama hiç birimiz kabahati kendimizde aramıyor, suçu hep başkalarında buluyoruz. Bu toplumun içinde kendimizin de olduğunu hiç düşünmüyoruz! 

 

Ortada toplumsal bir bozulma varsa, hiç şüpheniz olmasın, bu bozulmanın oluşmasında bizim de bir dahlimiz, bir etkimiz, bir kusurumuz ve günahımız mutlaka vardır.

Yüce Yaratan meâlen buyuruyor:

“Allah’ın istediği ve Resulullah’ın bizzat örnek alarak yaşadığı İslam dininden yüz çeviren insanların, kendi elleriyle yaptığı kötülükler yüzünden;

Hem toplumsal hem de doğal denge bozularak, karada ve denizde; haksızlık, adaletsizlik, kan, gözyaşı, dünya savaşları, nükleer felaketler, aşırı silahlanma, çevre kirlenmesi, uyuşturucu, alkol, kadın istismarı, cinsel sapıklıklar, terör ve anarşi gibi her türden fesat ve bozgunculuk ortaya çıktı.

İşte Allah, yaptıklarının bir kısmını onlara daha bu dünyada iken öylece tattırıyor ki, bu gidişin yanlış olduğunu anlasınlar da, yeniden İslam’a dönsünler diye.” (Bkz.Rum Suresi, 41.Ayet Açıklaması)

TEŞHİS: Toplumsal bozulmanın sebebi, Allah ve Resulü’nün insanlığa örnek olarak sunduğu hayat modeli İslam’dan her alanda uzaklaşmak.

TEDAVİ: İslam’a yeniden dönüş, Allah ve Resulü’nün buyruklarına göre tavizsiz yaşamak.

DÜNYA HUZURU VE  (inanıyorsak) AHİRET KURTULUŞU İSTEYENLERİN DEĞİŞMEZ REÇETESİ BUDUR.

Bunun dışında yol, yöntem ve sistem arayışında olanlar; TOPLUMSAL BOZULMAYA MARUZ KALARAK akla hayale gelmedik maddi-manevi problem ve belalarla boğuşmaya devam edeceklerdir.

Bu makale toplam 398 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi