Bugün; 01 Ekim 2020, Perşembe
Sıtkı YONCA
Metni küçült
Sıtkı YONCA
Yazar
Bir Öküze Yazı Yazmak Hoş Değil Ama...
Tarih : 2020.08.03  19:17:49

            Böyle bir yazı yazmak hele de Emin Çölaşan gibi zihniyeti belli bir adamdan yararlanmak aklımın ucundan bile geçmezdi. Seküler mahallenin maddi kalıplar içinde sıkışıp kalması hem birbirlerine nasıl baktıklarını anlamamıza imkân veriyor hem de bize Allah’a daha fazla şükretme fırsatı veriyor.

                 İnternette videoları dolaşıp duran Memduh Bayraktaroğlu diye Çiller’in danışmanlığını yapmış birisi var. Bu adam Kurban Bayramı ile ilgili bir video paylaşmış sosyal medyada. Kurbanlık hayvanı kast ederek ‘’Bir öküzün arkasından yedi öküz gidiyor (gülerek yılışıyor) affedersiniz yedi ortakçı gidiyor .Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Kurban Bayramını yasaklayın. Ama tatili yasaklamayın.’’ diyor.

                Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey olmadığını söylemek için bir buçuk milyarlık İslam aleminde aynı olayın binlerce kez tekrarlandığını görmemek için demek ki öküz olmak gerekiyor deyince kurban olan bir hayvana hakaret anlamı taşıyacağı için ilgilinin zekasına gönderme yaptığımızı açıklamış olayım. İnsan gibi aklı yoktur ama canıyla dine hizmet ettiği için Müslüman’a öküz diyecek kadar öküz değildir.

                Kim bu adam diye internet ortamında araştırdım. Kim olduğunu Emin Çölaşan (21 Ekim 2012 tarihli Sözcü Gazetesi) kaynaklar vererek detaylıca anlatmış. Çölaşan’ın verdiği bilgiler, adamın hiçbir ahlaki kural tanımadığına işaret ediyor. Dolandırmadığı ne şirket kalmış ne tehdit etmediği (para tırtıklamak için Çiller’in adını kullanarak) iş adamı kalmış. Emin Çölaşan yazısına 7.Ağır Ceza Mahkemesinin 1989/79 sayılı kararından alıntı yapmış. Şöyle diyor mahkeme kararı. ‘’Şikayetçi DASA dağıtım A.Ş. Sanık Memduh Bayraktaroğlu. Sanığın 27 adet sahte senet düzenleyerek ve sahte olduğunu bilerek ciro etmek suretiyle SAHTECİLİK suçu işediği anlaşıldığından, bir yıl sekiz ay ağır hapis ile cezalandırılmasına, 27 adet sahte bononun dosyasında saklanmasına.’’  İstanbul  Cumhuriyet Savcılığına bir başka suç için dilekçeyle başvuran Avukat Ali Güven Esin ‘’Sanık halen  Kırklareli Kofçaz cezaevinde sahte bono tanziminden tutukludur. Ticari işlerde suç işlemeyi adet haline getirmiştir. Cezalandırılması’’ talebinde bulunuyor.

                Anladığımız kadarıyla mahkemeyi de dolandırmaya kalkmış ki; Şişli Asliye Ceza Mahkemesi ‘’sanığın duruşmalardan kaçtığı hususunda ciddi kanıtlar bulunmuş olmakla üç adet gıyabi tevkif müzekkeresi ilişikte sunulmuştur’’ diyor. Sahtekarlıkları ile ilgili bütün mahkeme kayıtlarını buraya almaya kalkarsam bir kaç yazılık daha malzeme var. Bu kadarı yeter. Dinime dahleden bari Müslüman olsa.

                Emin Çölaşan belgeli olduğunu söylediği tehdit içerikli para tırtıklama seansları ile başka yazı yazmış mı diye çok araştırdım. Maalesef yok. Bundan sonra hiç yazamaz çünkü Memduh, Sözcü’nün kardeşi Korkusuz da yazmaya başlamış 2019 da. Bu kadar kardeş kıyağı olur zahir. Üzüldüğüm husus şu ki, bu adamın videoları ortalama otuz bin tıklanmış. Kültür seviyesi. Selamlar.


Bu makale toplam 3135 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi