Bugün; 14 Haziran 2024, Cuma
Konya’da, Abdülkadir Molla’nın idamı protesto edildi
Tarih : 2013.12.13  14:24:14
Bangladeş’te Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreteri Abdülkadir Molla’nın idam edilmesi Konya’da protesto edildi.

Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi tarafından organize edilen protesto gösterisi Şerafettin Cami önünde gerçekleştirildi. Ellerinde idam edilen Abdülkadir Molla’nın resimleriyle cami önüne gelen yaklaşık 100 kişilik grup, çeşitli sloganlar atarak Bangladeş hükümetine tepki gösterdi.

Bangladeş’teki Müslümanların kardeşleri olduğunu ifade eden Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, yaptığı basın açıklamasında, “Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı Bangladeş’te Müslümanlara karşı terör estiren ve insan müsveddelerinden oluşan kukla bir hükümet işbaşındadır. Allah’ın laneti bu hükümetin mensuplarının üzerine olsun. Bangladeş hükümetinin Cemaat-i İslami’nin önderlerine ve Müslüman halka karşı uyguladığı insanlık dışı tutumu şiddetle lanetliyoruz. Bangladeş Hükümeti aynen İsrail’in Filistinli Müslümanlara uyguladığı zulmü kendi halkına karşı uygulamaktadır. Bangladeş’in kukla başbakanı Bayan Şeyh Hasina Vecid, insan kasabı Ariel Şaron’u aratmamaktadır. İslam Dünyası için Bangladeş hükümeti ikinci bir İsrail’dir. Hasina Vecid de hak ettiği üzere Bayan Şaron’dur. Emperyalizmin taşeronu Bangladeş hükümetini ve bu hükümetin iliştirilmiş başbakanı Bayan Şaron’u en ağır biçimde kınıyor ve lanetliyoruz. Elbette bu lanet en kısa sürede onları bulacak ve kendi halklarının kanlarında boğulacaklardır” dedi.

Cemaat-i İslami’nin Genel Sekreteri Abdulkadir Molla’nın idam kararının siyasi bir karar olduğunu savunan Parlak, “İşbirlikçi Bangladeş hükümetinin ve Bayan Şaron’un insanlık dışı uygulamalarına karşı insan onuruna ve duyarlılığına sahip her kuruluş tepki göstermelidir. Bangladeş hükümetine karşı en ağır yaptırımlar uygulanmalıdır. Cemaat-i İslami’nin yöneticilerine karşı işletilen süreç her hali ile temel insan hak ve özgürlüklerinin hiçe sayılmasıdır. Bu durum bir insanlık suçudur ve Bangladeş hükümetine karşı yaptırım uygulamak insanlığın gereğidir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu idamı, mahkeme sürecini ve diğer tutuklamaları şiddetle protesto ediyoruz. Bayan Şaron’u ve hükümetini en ağır biçimde lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaların ardından idam edilen Abdülkadir Molla için cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Bu haber toplam 17117 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
DÜNYA

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi