Bugün; 13 Temmuz 2024, Cumartesi
TUSKAD Topluma Hizmet Edecek
Tarih : 2014.05.12  13:13:17
Kısa Adı TUSKAD olan Toplumsal Uzlaşı Ve Sosyal Kalkınma Derneği Kuruldu

Kurucu Genel Başkanlığını Mali Müşavir Cengiz Çivi’nin yaptığı dernek, toplumsal bilinç ve becerileri sosyal faydaya dönüştürecek yapılar oluşturmayı hedefliyor. Çivi, “Siyasi bir çizgi belirtmeksizin herkesi kucaklayan bir topluluk olacağız” dedi.

Toplumsal Uzlaşı ve Sosyal Kalkınma Derneği (TUSKAD) kuruldu. Genel Merkezi Konya olan ve üyeleri arasında genç işadamı, mimar, mühendis, diş hekimi, avukat, gazeteci, bilişimci vb. gibi çeşitli meslek dallarında görev yapan toplam 42 kişiden oluşan bu dernek, sosyal faaliyetlerin uygulanması ve geliştirilmesinde önemli çalışmalara imza atacak.

TUSKAD Kurucu Genel Başkanı Cengiz Çivi yeni kurulan bu birlikteliğin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “ Misyonumuz; ülkemizdeki sosyal faaliyetlerin etkinleştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek, yeni ve etkin projeler üreterek ortaya çıkacak olan toplumsal bilinç ve becerileri sosyal faydaya dönüştürecek yapılar oluşturarak toplumumuzdaki duyarlılığın artmasını sağlamaktır” dedi.
Uzun soluklu planlama yaptıklarını ifade eden Cengiz Çivi, “Öncelikle kendi eksiklerimizle alakalı kişisel gelişim eksikliklerini gidereceğiz. Sadece dini yada siyasi içerikli bir dernek olmayıp, hayatın gereği tüm konularda aktif faaliyet gösteren her kesimi kucaklayan dernek olacağız” ifadelerini kullandı. Derneğin ana proje konuları hakkında da açıklamalarda bulunan Çivi, “Çocuklar ile ilgili projeler, Dini projeler, Dezavantajlı gruplar ile ilgili projeler, Kişisel gelişim projeleri, yaşlılar ile ilgili projeler, kentsel duyarlılık projeleri, çevre ile ilgili projeler ve sanatsal projelerden oluşuyor. Bu projeler kendi içerisinde birçok detay barındırıyor. Mesela Çevre ile ilgili, plastik atıkların toplanması için çöp günleri, dini projelerle ilgili, hadis bilincinin artırılması çalışmaları, çocuklarla ilgili projelerde kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, özgüven ve kabiliyet geliştirme projeleri gibi birçok detay bulunmaktadır. Bunları zamanla uygulamaya başlayacağız.

Dernek merkezimiz Nalçacıda faaliyete geçti. Tüm Dostlarımıza Saat:10:30 ile 19:30 arasında açık Olacaktır Çok önemli projelere imza atacağız. Konyamıza hayırlı olsun dedi. 

Bu haber toplam 3573 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
YAŞAM

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi