Bugün; 13 Temmuz 2024, Cumartesi
Kombassan'ın 5 şirketi İSO ikinci 500 de
Tarih : 2014.07.23  14:23:08
İSO (İstanbul Sanayi Odası) tarafından ülkemizin ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasına giren firmalar açıklandı. Konya’dan 16 şirketin girdiği listede, Kombassan’dan 5 şirket yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin şunları söyledi: “Geçen yıl da İSO tarafından belirlenen Ülkemizdeki en büyük 1000 sanayi kuruluşu arasında 5 şirketimizle yer almıştık. 2013 yılı için belirlenen listede, Kombassan Kağıt, Kompen, Komgıda, Komyapı ve Muratlı Karton olmak üzere 5 şirketimizle yer almaktayız.  Yaptığımız değerlendirmede, geçen yıla oranla bu şirketlerimiz cirolarını ortalama yüzde 10’a yakın artırarak önemli bir başarıya imza atmışlardır. Ayrıca bu 5 şirketimizin cirosu, İSO ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Konyalı şirketlerimizin toplam cirosunun yaklaşık yüzde 25’ine tekabül etmekte olup, bu oran, kısmen de olsa Grubumuzun bölgeye olan katkısını ifade etme açısından bizleri mutlu etmektedir.

Genel olarak Grubumuzu değerlendirdiğimizde ise; 2013 yılı verileri itibariyle ciromuz 1 milyar TL nın üzerinde gerçekleşmiş olup, planladığımız hedefleri elde ettik. Ciromuzun önemli sayılabilecek 250 milyon liralık bir kısmı ihracattan kaynaklanmaktadır. Grubumuz,2013 yılında 100 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Grubumuz şirketlerinde direkt olarak 6.000 civarında kişi istihdam edilerek işsizliğin azaltılmasında katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Konya-Karaman bölgesinde faaliyet gösteren tüm şirketlerimizin bölge ekonomisine katkısı ise mal ve hizmet alımları, ihracat,  ücret ödemeleri, vergi ödemeleri gibi kalemler dikkate alındığında toplamda 1 milyar TL’nin üzerindedir. Kombassan olarak, ülkemize ve bölgemize katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Bu haber toplam 2979 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
EKONOMİ

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi