Bugün; 02 Ekim 2023, Pazartesi
70 bin kırtasiye seti dağıtıldı
Tarih : 2014.09.15  23:57:44
Meram Belediyesi tarafından ilçe genelindeki 70 bin öğrenci için hazırlanan kırtasiye setleri, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilere hediye edildi.

Meram Belediyesi tarafından ilçe genelindeki 70 bin öğrenci için hazırlanan kırtasiye setleri, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilere hediye edildi.  Zafer Ortaokulu’nda öğrencilere hediyelerini takdim eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, öğrencilere bir de müjde verdi. Başkan Toru, dershanelerin kapatılmasından kaynaklanan boşluğu doldurmak için bilgi merkezi açacaklarını söyledi.

Meram Belediyesi tarafından ilçe genelindeki 70 bin öğrenci için kırtasiye seti dağıtımı kapsamında Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Zafer Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Hazırlanan setleri öğrencilere hediye eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yeni eğitim öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

“BİLGİ EN ÖNEMLİ UNSUR”

Bilginin önemine vurgu yapan Başkan Toru, “Hepinizin bildiği üzere, çağımız bilgi çağı. Bilgi en önemli unsur. Bilgiyi elde edebilen toplumlar bir güç unsuru. Şu anda dünyayı yönetiyorlar. Onun için inşallah sizler de en güzel şekilde bilgiye sahip olabilmek, bilginizi artırmak üzere, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, kültür değerlerinizi artırmış bir şekilde  toplumun temel taşlarından biri olacaksınız. Tabii ki burada öğretmenlerimize, ailelerimize büyük görev düşüyor. Çünkü toplumumuzun geleceğine yön veren temel mimarlarımız öğretmenlerimiz. Onlar sizleri şekillendiriyor, bilgi sahibi yapıyor. İnşallah sizler de ailelerimizle birlikte gereken çabayı göstererek, derslerinize çalışarak, bizim geleceğimiz olacaksınız. Biz sizlerden umutluyuz. İnşallah sizlerin sayesinde bizleri güzel bir gelecek bekliyor” dedi.

MERAM’DA BİLGİ MERKEZİ AÇILACAK

“Fiziksel, psikolojik, kültürel ve manevi olarak sizlerin gelişimi bizim için çok önemli” diyen Başkan Toru, öğrencilere müjde verdi. Toru, “Önümüzdeki günlerde sizlerle ilgili eğitim projelerimiz, sempozyumlarımız olacak. Bu sene ilk defa Meram Belediyesi olarak Ahmet Özcan Caddesi’nde bilgi merkezimizi açacağız. Ekim ayında açmayı planladığımız merkezde bu sene sadece 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerimiz için eğitim öğretim noktasında destek olacağız. Önümüzdeki sene diğer sınıfları da kapsayacak şekilde artırmış olacağız. Tabii bilgi merkezinden yararlanmak için belli bir puanlama getirdik. Bu merkezden yararlanmak isteyenlerin yıl sonu ortalaması  85 puanının üzerinde olması gerekiyor. Bu ortalamayı yakalamak üzere sizlerin çaba sarf edeceğine inanıyorum. Biz belediye olarak hepinizin gelişimine yardımcı olmak üzere gerek okullarda gerek ise çevrede fiziki düzenlemelere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.  Sizlere, öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

‘HEYECANIMIZA BAŞKANIMIZ ORTAK OLDU’

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban ise öğrenci ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi.

Kaban,  “Öğrencilerimiz ve velilerimiz için çok heyecanlı bir günde bizim bu heyecanımıza başkanımız ortak oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu haber toplam 4361 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
EĞİTİM

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi