Bugün; 13 Temmuz 2024, Cumartesi
Mümtaz Koru İmam Hatip’te Arapça Heyecanı
Tarih : 2015.06.05  11:39:35
İmam Hatipler eğitimde bir adım önde olabilmek için var güçleri ile çalışıyorlar.

 İmam Hatip Ortaokullarında, Fen, Matematik, Türkçe gibi derslerin yanında Arapça, Kuran'ı Kerim, Siyer gibi derslerde yoğun bir şekilde işlenerek öğrencilerin en güzel bir şekilde yetişmesi için mücadele ediliyor.

Mümtaz Koru İmam Hatip Ortaokulu da öğrencilerin iyi bir Arapça öğrenmesi için yoğun müfredat uyguluyor.

Mümtaz Koru İmam Hatip Ortaokulu yıl boyunca öğrenilen bilgileri Arapça Bilgi Yarışmasıyla taçlandırdı ve öğrencilerin çok iyi Arapça öğrendiklerini de göstermiş oldu.  

6. sınıf öğrencileri arasında yapılan Arapça Bilgi Yarışması büyük heyecana sahne oldu. Özellikle B ve C şubeleri arasında yaşanan rekabet son soruya kadar devam etti.

Yarışma sonunda birinciliği paylaşan 6 B öğrencileri,  Zeynep Kişi, Tuba Topbaş ve Sevgi Ekmekçi, okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan, Mümtaz Koru Ortaokulu idarecilerinden Mustafa Kaçar, "İmam Hatip Ortaokullarından insanlarımızın beklentileri çok yüksek. Bu beklentiyi karşılamak için öğretmenlerimiz ciddi mücadele ediyorlar.

Öğrencilerimize en iyi şekilde Türkçe, Matematik, Fen, Tarih, Coğrafya, İngilizce gibi dersler öğretilirken, Arapça ve Kuran'ı Kerim'de en iyi şekilde veriliyor.

Bu konuda kendimize güvendiğimizi velilerimize yapmış olduğumuz bir yarışma ile gösterdik. İmam Hatip Ortaokulları kamuoyumuzun beklentilerini karşılayacak ve en iyi şekilde eğitimlerine devam edecektir, biz buna inanıyoruz" dedi.

Bu haber toplam 16272 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
EĞİTİM

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi