Bugün; 18 Haziran 2024, Salı
ÇAĞLAYAN DUYGULAR YAYIMLANDI
Tarih : 2020.10.20  11:25:45
Eğitimci yazar şair Salih Sedat Ersöz'ün ilk şiir kitabı yayımlandı. Daha önce 6 kitaba imza atan Ersöz, ilk şiir kitabına "Çağlayan Duygular" adını verdi.

Eğitimci, yazar, şair ve Doğru Ses Genel Yayın Yönetmeni Salih Sedat Ersöz'ün ilk şiir kitabı yayımlandı. Daha önce 6 kitaba imza atan Ersöz, ilk şiir kitabına "Çağlayan Duygular" adını verdi.

Ersöz yayımlanan ilk şiir kitabı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bu kitap her ne kadar 7. kitabım olsa da ilk şiir kitabım olması hasebiyle benim için son derece önemli…

Şiir yazmak, nesir yazmaktan çok daha zor… Zira şiirin kendine özgü kuralları var. Bu sebeple insan, kendisine cesaret verecek, destekte bulunacak uzman kişilere ihtiyaç duyuyor.

2 yıl boyunca telefonla görüştükten sonra 2012 yılında yüz yüze görüşmek ve tanışmak bahtiyarlığına erdiğim Şair Cengiz Numanoğlu Üstadım, uzun bir aradan sonra tekrar şiir yazmama vesile oldu. Yazdığım şiirleri kendisine gönderiyor, Üstadın değerlendirmesini arzu ediyordum. Geçen yıl gönderdiğim “Efendim” başlıklı naatı, telefonda bana da okutup dinledikten sonra, “Maşallah, çok güzel, bayıldım, sen epey yol almışsın” ifadeleri bana büyük bir cesaret verdi. Bu kitabın temeli o anda atılmış oldu.  

Bizlere şiiri sevdiren, topluma şiirle harika mesajlar veren, yaşayan büyük şairlerimizden Cengiz Numanoğlu Üstadıma yaptığı alicenaplık için şükran borçluyum.

     Üstad Cengiz Numanoğlu kitabıma sunuş yazısı yazmak ve kitabın isminde son kararı vermek suretiyle çok büyük bir destek ve katkı vermiş, bendenizi onurlandırmıştır. Değerli Üstadıma en kalbi şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.

     Şiirlerimi büyük bir cesaret örneği göstererek  kitaplaştırmaya karar verdiğim anda, editörlük yapacak bir şair dosta ihtiyaç duydum.

Bu isim tereddütsüz Şair Tayyar Yıldırım idi. Kendisi ile çalışmaktan ve editörlüğünden son derece memnun oldum. Yaptığımız çalışma bana çok şey kazandırdı. Değerli kardeşime de şükranlarımı sunuyorum.

Bu arada birçok kazanım elde ettiğim, Selçukya Kültür Sanat Derneği Şiir Okumalarını da anmadan geçemeyeceğim. Bu sebeple Selçukya Derneği Başkanı Fatma Şeref Polat hanımefendiye, katılımcı tüm şair dostlarıma, kitabın kapak kompozisyonunu hazırlayan Şair Ahmet Efe ağabeyime ve teknik yönden katkıda bulunan Yakup Çak kardeşime teşekkürlerimi sunuyor, sizleri ÇAĞLAYAN DUYGULARIM olan şiirlerimle baş başa bırakıyorum.

        Yüreğimden taşarak çağladı duygularım,

         Şiir olup döküldü sevinç ve kaygılarım.

 

                                           Salih Sedat ERSÖZ

Bu haber toplam 5425 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi