Bugün; 27 Mayıs 2018, Pazar
Kazım Öztürk
Metni küçült
Kazım Öztürk
ÖZTÜRKÇE
ABD, şimdi de Türkiye'yi dize getirmeye çalışıyor
Tarih : 2017.06.19  11:27:26

kazim_ozturk2016@mynet.com

Türkiye, büyüyor, gelişiyor, kalkınıyor! Şimdiye kadar dünyaya kafa tutan, BM’yi eleştiren, “dünya beşten büyük” diyen, ABD başkanlarına boyun eğmeyen, terörü destekleyenlere en sert, en kararlı tavır prtaya koyan bir devlet başkanıyla karşılaşmadıkları için felekleri şaştı. Bu yüzden ne gibi ayak oyunu varsa oynamaya devam ediyorlar.

Türkiye’yi korkutmak ve sindirmeye yönelik ayak oyunlarına bir örnek:

Washington Hattı'nın Wall Street Journal gazetesinden aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış politikayı kişiselleştirdiği ve bunun büyük problemler açacağını belirten uzmanlar, Ankara’nın dış politikada 'kontrolü kaybettiği'ni idda ederek, bu durumun Erdoğan için daha çok kişisel olduğu; Ankara’daki yetkililerin Katar’ın bu şekilde 'baskı altına alınıp ezilmesine' izin verilirse, sıradaki hedefin Erdoğan yönetimi olacağından şüphelenildiği iddia edildi.

 WSJ'nin söz konusu haberinde, ABD ve Arap ülkeleri ile Katar desteği nedeniyle karşı karşıya kalan Türkiye’nin uzun vadede ciddi problemler ile uğraşmak zorunda kalabileceği ifade ediliyor. Erdoğan’ın, Suudi Arabistan liderliğinde Katar’a uygulanan yaptırımlar karşısında Katar’ın yanında yer alması Ortadoğu’da sürpriz olarak karşılandı.

Fakat bu durumun Erdoğan için daha çok kişisel olduğu belirtildi. Buna göre, Ankara’daki yetkililer, Katar’ın bu şekilde 'baskı altına alınıp ezilmesine' izin verilirse, uluslararası baskının yöneleceği sıradaki hedefin Erdoğan yönetimi olacağından korkuyor.

Burada açıkça; “biz Türkiye’nin büyümesinden, ilerlemesinden, kalkınmasından korkuyoruz. Siz, teröre darbe vurmayı bırakın. Bizim uydumuz olmaya devam edin. Orta Doğu’da petrolü biz iç edelim, siz eskiden olduğu gibi darbelerle, demokrasileri rafa kaldırmakla, IMF’ye ve dünya bankasına el avuç açmakla uğraşın. Bırakın silahlanmayı, silahları biz verelim. Bizim besleyip büyüttüğmüz ve semirdiğimiz FETÖ terör örgütüyle uğraşmak başınızı çok ağrıtacak. Yıllardır neden Pensilvanya’da çiftlikte barındırıyoruz? Onu size verir miyiz? Onların elebaşlarını serbest bırakın. Değilse başınıza daha neler getiririz!...”  demeye getiriyorlar.

Dünyaya mesaj verilmek isteniyor; “bakın Mısır’ı ne yaptık? Irak’a demokrasi(!) getirdik. Libya liderini idam ettik, ülkeyi cennet (!)yaptık. Suriye ne güzel oldu(!).  Afrika’yı yıllarca ihya(!) ettik. ABD’de; zenci- beyaz fitnesini ateşledik! şimdi de, dünyanın en zengin  İslam ülkesi olan Katar’a sıra geldi. Biz, her zaman olduğu gibi yine İslam ülkelerini(!) parayla satın alır dünyayı dar ederiz! Aklınızı başınıza alın. Katar’dan sonra Türkiye hedefimizde. Aslında Türkiye’ye karşı yıllardır kumpas kuruyor, oyunlar oynuyor, kukla yönetimlerle yönetmeye çalışıyorduk. Hatırlayın DP hükümetini. ABD’ye kafa tuttuğu, Dünya siyonizminin dediklerini yapmadığı, İslami hareketlere izin verdiği için Başbakanı, Dışişleri ve Maliye bakanlarını düzmece iddianamelerle idam ettik! Bizim için suç isnadı gayet kolay: en büyük suç, İslamı temsil etmek, Müslüman olmak! Bize destek veren islam(!) ülkeleri islamı ne güzel yaşayan ülke… aksi; terörist, teröre destek verir. Katar bunlardan biri. Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan-ı Müslimin)nı desteklediği için, dünyaca ünlü islam âlimi Yusuf Kardavi’yi bile terörist ilan etmekten çekinmeyiz.     

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn’i kandırarak, yanımıza çekerek, Katar ile olan diplomatik ve ticari ilişkilerini, bu ayın başında Katar’ın terörizme destek olduğu gerekçesiyle kestik. Ayrıca bizim tehditlerimiz, parayla satın alarak akıllarını kiraladığımız  Arap ülkelerinden, terörist grup olarak ilan ettiğimiz Müslüman Kardeşler’e Katar’ın destek vermeyi sonlandırmasını da istedik.”

Halkın kafasını karıştırmak, Türkiye’yi itibarsızlaştırmak için;

 “Türk Dış politikası iyiden iyiye kişiselleşti, tıpkı iç politikası gibi. İç politikada bu kişiselleşme her seferinde Erdoğan tarafından lehe dönüştürülmede başarılı oldu. Fakat konu dış politika olunca kafasına estiği gibi hareket etmek başını belaya soktu” diyor.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Riyad ve Tel Aviv ziyaretlerinin ardından, Katar’a yönelik Körfez ablukası başlarken Suudi Arabistan ile İsrail arasındaki ilişkiler de hızla gelişiyor.

Terör, Türkiye’den temizleniyor! Silahlı Kuvvetlerince (TSK) bölücü terör örgütüne yönelik yurt içinde ve dışında dün gerçekleştirilen operasyonlarda, aralarında yeşil ve gri listede arananların da olduğu 16 terörist etkisiz hale getirildi. Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında 6 bölücü terör örgütü mensubu, Nirva Seytu bölgesine silahlı İHA'larla düzenlenen hava harekatında ise 5 terörist, Erzurum'da ikisi yeşil ve gri listede aranan 3 terörist ile Hakkari ve Diyarbakır'da birer terörist etkisiz hale getirildi.

Bu operasyonlardan ABD rahatsız. Terörün bitmesine; ABD, AVRUPA ve diğerleri razı olur mu? İşte bütün mesele bu.

 Artık dünyada İslam’ın rüzgarı esiyor! Yeryüzüne inananlar hakim olacak! Terör destekçileri bir bir yıkılacak, tarihin kirli sayfalarında yerini alacak! 

 

Bu makale toplam 308 defa okunmuştur
Makaleyi Paylaş :
Yazarın Diğer Yazıları
Yazarın Tüm Yazıları

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi