Bugün; 29 Kasım 2023, Çarşamba
Erbakan Sempozyumu Düzenlenecek
Tarih : 2020.12.24  21:06:59
Medeniyet Fikir Düşünce Siyaset İktisat Derneği Konya Temsilciliği tarafından 26-27 Aralık 2020 tarihleri arasında Necmettin Erbakan Sempozyumu düzenlenecek

Medeniyet Fikir Düşünce Siyaset İktisat Derneği Konya Temsilciliği tarafından 26-27 Aralık 2020 tarihleri arasında Necmettin Erbakan Sempozyumu düzenlenecek.

Necmettin Erbakan Sempozyumunun birinci gününde Medeniyet Derneği Genel Başkanı Ali Öztürk’ün oturum başkanlığında Devlet Eski Bakanı Teoman Rıza Göneri, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 20.Dönem Bolu Milletvekili Mustafa Yünlüoğlu ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Mahmut Hakkı Akın konuşmacı olarak yer alacak.

Sempozyumun 2. gününde ise Avukat Veli Tolu  moderatörlüğünde  Kamu Başdenetcisi- Ombudsman Şeref Malkoç, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve İKADAV Başkanı Ömer Korkmaz konuşmacı olarak yer alacak.

Sempozyum hakkında açıklamalarda bulunan Medeniyet Derneği Konya İl Temsilcisi Veyis Ersöz, “Yapacağımız bu sempozyum, hem maddi hem de manevi planda Türkiye’yi lider ülke yapma sevdası içinde olan hocamıza büyük bir vefa olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Veyis Ersöz, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Erbakan hocamız, çocukluğundan itibaren maddi ve manevi olarak çok iyi yetişmiş, okullarını hep birincilikle bitirmiş, 30 yaşında yerli otomobil üretme fikrini ortaya atmış, 34 yaşında ilk yerli motor üretimini başarmış, daha sonra TOBB Genel Sekreterliğine ve TOBB Genel Başkanlığına seçilmiştir.

TOBB Genel Başkanlığı görevi, zamanın hükümeti tarafından hukuksuz olarak elinden alınınca 1969 yılında siyasete atılmıştır.Siyasete atıldığı ilk andan itibaren “Önce Ahlâk ve Maneviyat” bayrağını dalgalandıran, şuurlu bir gençlik yetiştirmede birinci derecede rol oynayan, Başbakan Yardımcısı olarak görev aldığı çeşitli hükümetlerde ve Başbakan olarak bulunduğu süre içinde ülkemize çok hayırlı hizmetlerde bulunan, batıya uydu yapılmak istenen ülkemizde suyu tersine akıtma mücadelesi vererek Türkiye’nin kaderini değiştiren büyük lider Necmettin Erbakan hocamızı anmak; O’nu anlamanın ve O’nun amaçlarını gerçekleştirmenin bir adımı olacaktır. 

 Azmi, cesareti, mücadelesi, hiç bir ortamda ve hiç bir şartta ye’se, ümitsizliğe düşmeyen iradesi, güçlü imanı, kuvvetli zekâsı, kapasitesi, donanımı ve tam anlamıyla bir İstanbul beyefendisi olan duruşu Erbakan hocamızın sayabileceğimiz sadece bir kaç özelliğidir. Daha bir çok olumlu ve örnek alınacak özelliklere sahip olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız; ülkemizin yetiştirdiği çok nadir şahsiyetlerden ve belki de 1 asır da bir ortaya çıkabilecek ender devlet adamlarından, ender liderlerden biridir. 

Yapacağımız bu sempozyum, hem maddi hem de manevi planda Türkiye’yi lider ülke yapma sevdası içinde olan hocamıza büyük bir vefa olacaktır."

NTzXUv Q6pZJ1

81xu8P

Bu haber toplam 865 defa okunmuştur
Haberi Paylaş :
GÜNCEL

YAZARLAR
HAVA DURUMU

NAMAZ VAKİTLERİ


EN ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK
ANKET
Yeni Arayüzümüzü Beğendiniz mi ?
Evet
Hayır
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Doğruses - Konya haberleri   |
|
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Genç Online Türkiye'nin En iyi 1 oyunlar1 sitesi